شهروندان اروپا ارز ملی دیجیتال را راهی برای استقلال از اتحادیۀ اروپا می‌دانند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

شهروندان اروپا ارز ملی دیجیتال را راهی برای استقلال از اتحادیۀ اروپا می‌دانند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

وقتی موضوع مقررات رمزارز مطرح می‌شود، 60 درصد از شهروندان اروپا ترجیح می‌دهند که کشور خودشان در این‌باره تصمیم بگیرد، نه اتحادیۀ اروپا. همچنین این باور وجود دارد که ایجاد ارزهای دیجیتال ملی  موجب می‌شود که کشورشان تا حدی از اتحادیۀ اروپا استقلال مالی پیدا کند.

طبق یک پژوهش اخیر، حدود 60 درصد از اروپاییان ترجیح می‌دهند که کشور خودشان به جای اتحادیه اروپا دارایی‌های دیجیتال را تحت لوای قانون درآورد. تعداد روزافزونی از مردم معتقدند که ایجاد ارزهای دیجیتال ملی موجب می‌شود که کشورشان تا حدی از اتحادیۀ اروپا استقلال مالی پیدا کند.

یک نظرسنجی میان 31 هزار نفر از 12 کشور مختلف در سراسر اتحادیۀ اروپا نشان داد که بخش کثیری از مردم (حدود 60 درصد) می‌خواهند که مقامات خودشان برای رمزارزها قانون وضع کنند. از سوی دیگر 25 درصد از آن‌ها نیز معتقد بودند که اتحادیۀ اروپا ناظر بهتری در این زمینه است.

نگاهی دقیق‌تر به نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که شهروندان هلند و استونی بیشترین حمایت را از دولت خویش در این زمینه می‌کنند (به ترتیب با آمار 76 و 70 درصد). در مقابل شهروندان اسپانیا و هلند و لاتویا در مقایسه با شهروندان کشورهای دیگر، از اتحادیۀ اروپا حمایت نسبتاً بیشتری کردند (با آمار 36 درصد).

لازم به ذکر است که بخش روزافزونی از جمعیت اروپا به ارز دیجیتال ملی به عنوان راهی برای استقلال پولی از اتحادیۀ اروپا نگاه می‌کنند. در میان آنها ایتالیا با 41 درصد، یونان با 40 درصد و استونی با 39 درصد در صدر قرار دارند. اما هلندی‌ها در مقابل این تفکر قرار می‌گیرند و یکی از کشورهایی هستند که حامی ارز دیجیتال اتحادیۀ اروپا هستند.

به‌رغم نتایج این نظرسنجی، رئیس بانک مرکزی فرانسه نظر دیگری دارد و می‌گوید که اتحادیه اروپا باید هرچه زودتر یک چارچوب قانونی برای رمزارزها وضع کند تا بتواند تسلط مالی خود را حفظ کند. به نظر وی اگر این اقدام انجام نشود، جایگاه بین‌المللی یورو تهدید خواهد شد.

منبع: cryptopotato.com

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنچاه سه − پنچاه دو =