صرافی‌های بایننس و اف تی اکس لوریج کریپتو را کاهش دادند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

صرافی‌های بایننس و اف تی اکس لوریج کریپتو را کاهش دادند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ساعاتی پس از انتشار مقالۀ نیویورک تایمز، دربارۀ نقش معاملات پرریسک مارجین در سقوط ناگهانی کریپتو در ماه مه، صرافی‌های بایننس و اف‌تی‌اکس لوریج (leverage) روز یکشنبه اعلام کردند که لوریج ماکسیمم را به ترتیب از x125 و x101  به x20 کاهش داده‌اند.

مدیر بایننس در توئیتر اعلام کرد که او از هفتۀ پیش، در خصوص معاملات آتی جدیدی که ثبت نام کرده‌اند (new futures sign-ups)، لوریج پیشنهادی را کاهش داده بود. بایننس این محدودیت را به حساب‌های کاربری موجودی که کمتر از یک ماه ثبت‌ شده‌اند، تعمیم داده است.

  • لوریج ( که با عنوان مارجین “margin” نیز شناخته می‌شود) وامی است که تریدرها برای افزایش قدرت خرید و بازده (بالقوه) استفاده می‌کنند.
  • به گزارش نیویوک تایمز، در آستانۀ ماه مه تریدرها برای شرط‌بندی روی قیمت آیندۀ بیتکوین وام‌های زیادی گرفتند.
  • وقتی بیتکوین به یکباره نصف شد، صرافی‌ها حساب‌های مارجین را منحل کردند.

بنیانگذار اف‌تی‌اکس نیز روز یکشنبه بیانیۀ شرکت خود را در توئیتر منتشر کرد و به این نکته اشاره کرد که اخیرا گفتگوهای زیادی در خصوص لوریج بالا در جریان بوده است.

او گفت ولی به گمان ما لوریج بخش مهمی از اکوسیستم کریپتو نیست و در برخی موارد بخش سالمی از آن هم نیست.

نیویورک تایمز با اشاره به داده‌های تریدینگ ویو (TradingView) و کورین متریکز (Coin Metrics) ادعا کرد که 1.3 تریلیون دلار از زیان در بازار کریپتو در ماه مه، به سبب این نوع از معاملات لوریج‌دار است که صرافی‌های بایننس و اف‌تی‌اکس عرصه کرده‌اند.

صرافی‌های کریپتو در سراسر جهان با افزایش نظارت قانونی مواجه شده‌اند، زیرا به نظر می‌رسد که دولت‌ها نیز قصد ورود به این فضا را دارند. به دنبال این نظارت، صرافی بایننس در کشورهایی چون بریتانیا، جزایر کیمن، مالت و ژاپن از فعالیت منع شده است.

منبع: protos.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

38 − بیست هشت =