صرافی‌های رمزارز ایمن‌تر خواهند شد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

صرافی‌های رمزارز ایمن‌تر خواهند شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گزارش‌ها حاکی از آن است که صرافی‌های رمزارز بیش از گذشته تمایل دارند که دارایی مشتری‌های خود را، به واسطۀ صندوق‌های بیمه، تضمین کنند. از سوی دیگر، سیستم احراز هویت مشتری (KYC) هنوز در بسیاری از صرافی‌ها ضعیف است و لازم است که تقویت شود.

به طور کلی صرافی‌های درجه یک با توجه به اینکه ریسک کمتری را به سرمایه‌گذاران خُرد و نهادی خویش تحمیل می‌کنند، سهمشان از بازار در مقایسه با نیم سال قبل بیشتر شده است.

شرکت “CryptoCompare” که داده‌های بازار کریپتو را گردآوری می‌کند، بیش از 150 صرافی را در 8 رده طبقه‌بندی کرده است.

داده‌های این شرکت نشان می‌دهد که یک دهم از صرافی‌هایی که دارای رتبه هستند، در زمینۀ امن نگاه داشتن سرمایۀ کاربران، نوعی بیمه ارائه می‌دهند که طی 6 ماه گذشته تعدادشان 1 درصد افزایش یافته است.

9 درصد دیگر از طریق صندوق‌های بیمه، نوعی بیمۀ غیررسمی را ارائه می‌دهند که در مقایسه با فوریه 2021، 3 درصد افزایش یافته است.

طبق گزارش (شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین) “CipherTrace”، در میان 150 صرافی بین‌المللی که رتبه‌بندی شده‌اند، 87 صرافی  به عنوان صرافی برتر شناخته شدند و به “Top-Tier” موسوم هستند. در حالی‌که در فوریه امسال تعداد آن‌ها 84 بود.

با وجود این، تنها 9 صرافی رتبۀ “AA-A” دارند (در ماه فوریه تعدادشان 24 بود)، زیرا معیارهای ارزیابی و رتبه‌بندی‌شان سختگیرانه‌تر شده است.

شش صرافی به عنوان پلتفرم‌های کم ریسک شناخته شده اند که عبارتند از کوین بیس، جمینی، بیت‌استمپ، کراکن، ایت بیت (itBit) و کراس تاور. همۀ این صرافی‌ها طبق رتبه‌بندی “CryptoCompare” رتبۀ AA دارند.

هم سرمایه‌گذاران خرد و هم تریدرهای حرفه‌ای نیز اکثرا از همین صرافی‌ها استفاده می‌کنند. به همین دلیل این صرافی‌ها 89 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند. این رقم در فوریه 85 درصد بود.

همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که حدود یک سوم صرافی‌ها هنوز سیستم احراز هویت ضعیف و ناکافی دارند. با وجود این‌که الزامات سختگیرانه‌تری برای سیستم احراز هویت مشتری تعیین شده است، اما در نیم سال گذشته تغییرات محسوسی در این زمینه مشاهده نمی‌شود.

منبع: cryptonews.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشتاد هشت ÷ 11 =