صعود بیتکوین به بالای 50 هزار دلار - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

صعود بیتکوین به بالای 50 هزار دلار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

عصر روز یکشنبه، قیمت بیتکوین پس از سه ماه، برای نخستین بار به بالای 50 هزار دلار رسید. پس از سقوط در فصل بهار و رکودی که در تابستان تجربه شد، این افزایش قیمت یک نقطۀ عطف برای بیتکوین است.

به گزارش “CoinGecko”، این افزایش قیمت به معنای رشد 2.6 درصدی ظرف 24 ساعت گذشته، رشد 5.6 درصدی در هفتۀ گذشته و رشد 55 درصدی در ماه گذشته بود.

آخرین بار در میانۀ ماه مه بود که بیت کوین قیمت 50 هزار دلار را تجربه کرد، درست پس از آنکه ایلان ماسک گفت شرکت او به دلیل دغدغه‌های محیط زیستی دیگر بیت کوین را به عنوان پرداخت برای ماشین‌هایش نمی‌پذیرد. این خبر به همراه خبر ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین، موجب افت قیمت بیت کوین در روزها و هفته‌های بعد شد.

چرخش رویکرد 180 درجه‌ای ماسک در حالی بود که سه ماه پیش از آن شرکت تسلا 1.5 میلیارد دلار بیتکوین خریداری کرده بود و همین خرید موجب افزایش اعتماد میاد سرمایه‌گذاران خُرد و نهادی شده بود. این آسیب به ارزش بیتکوین زمانی بیشتر شد که در هفته‌های بعد دولت چین ممنوعیت استخراج و خریدوفروش بیتکوین را تشدید کرد.

پس از آن بازار رمزارز از تغییر قیمت بیتکوین تبعیت کرد و همۀ رمزارزهای اصلی به دنبال اخبار بد دچار افت ارزش شدند.

پس از چندین اتفاق طی ماه‌های گذشته، بیت کوین بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد و به زیر 30 هزار رسید. اما بیشتر این ضربه‌ها به آرامی جبران شد.

اکنون بسیاری از تریدرها قیمت 50 هزار دلار را یک موفقیت روانشناختی برای بیت کوین می‌دانند که مسیر را برای رسیدن به قیمت 55 هزار و 60 هزار دلار هموار کرده است.

صرافی کراکن به “Decrypt” گفت وقتی قیمت بیت کوین در 23 آوریل برای نخستین بار به زیر 50 هزار دلار رسید، پلتفرم این صرافی شاهد فروش قابل توجهی از سوی تریدرهای این صرافی بوده است. اکنون مدیر این صرافی در استرالیا معتقد است که بازگشت به قیمت 50 هزار دلار اهمیت روانشناختی دارد.

آیا بیتکوین دوباره به 60 هزار دلار خواهد رسید؟ بالاترین قیمت بیتکوین تا کنون 64 هزار دلار در روز 14 آوریل بوده است.

منبع: decrypt.co

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

36 ÷ = نه