عصر جدید اجرای موسیقی با دنیای NFT - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

عصر جدید اجرای موسیقی با دنیای NFT

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شرکت‌های بزرگ موسیقی مدتهاست که بر صنعت موسیقی تسلط داشته‌اند، زیرا آن‌ها هستند که منابع لازم را در اختیار هنرمندان قرار می‌دهند تا بتوانند کار خود را شروع کنند. اما به نظر می‌رسد که NFTها به تدریج جایگزین این شرکت‌ها می‌شوند.

گفته می‌شود که شرکت‌های موسیقی از اختیار و قدرت کنترل خویش استفادۀ سوء می‌کنند و به عنوان مالکان اصلی و دائمی موسیقی شناخته می‌شوند. به همین دلیل بسیاری فکر می‌کنند که NFT آیندۀ موسیقی است.

فناوری دیجیتال عصر جدیدی را در موسیقی رقم زده است.

آیا دوست دارید وقتی خوانندۀ محبوبتان در برزیل یا آمریکا روی صحنه رفته، شما از هرجایی که هستید، روی ردیف‌های جلوی کنسرت وی بنشینید و موسیقی وی را بشنوید.

آیا دوست دارید وقتی در خانه کار می‌کنید و نمی‌توانید در کنسرت خوانندۀ محبوبتان شرکت کنید، با استفاده از فناوری دیجیتال کاری کنید که او آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را در اتاق شما اجرا کند؟

آیا دوست دارید از کنسرت یک گروه مستقل حمایت کنید، اما تمایلی به بیرون رفتن و معاشرت ندارید؟ و به جای آن آواتار خود را بفرستید و به صورت مجازی این گروه را تشویق کنید؟

همۀ این‌ها احتمالات دنیای متاورس است که به تدریج توسط NFTها محقق می‌شوند. به ویژه آنکه با پاندمی کرونا، شرکت در کنسرت یا جشنوارۀ موسیقی به چالش کشیده شده است. بدین ترتیب، در اکتبر سال گذشته دو جشنواره در متاورس برگزار شد. پلتفرم دیجیتال دیسنترالند (Decentraland) میزبان اولین جشنوارۀ موسیقی متاورس بود.

موزیسین‌های سراسر جهان در حال سرمایه‌گذاری روی NFT و متاورس هستند و امیدوارند سهمی در آن داشته باشند. به نظر می‌رسد که با رویدادهایی که همه روزه در دنیای دیجیتال رخ می‌دهد، فردای روشنی برای علاقه‌مندان موسیقی و NFT در راه است.

منبع: bitcoinist.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

56 + = شصت سه