فعالیت قراردادهای هوشمند و DeFi در بلاک‌چین کاردانو به اوج رسید - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

فعالیت قراردادهای هوشمند و DeFi در بلاک‌چین کاردانو به اوج رسید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خبر: فعالیت قراردادهای هوشمند و DeFi در بلاک‌چین کاردانو به اوج خود رسیده است

پس‌ازآنکه منتقدان، شبکه کاردانو را به‌دلیل مشاهده فعالیت کمتر DeFi از زمان ارتقای آلونزو مورد تمسخر قراردادند، این بلاک‌چین سرانجام شاهد بهبودی در فعالیت قراردادهای هوشمند خود بوده‌است. این شبکه شاهد عبور تعداد قراردادهای هوشمند روی پلتفرم خود برای اولین‌بار از مرز ۲۰۰۰ عدد بود.

یکی از پلتفرم هایی که بیشترین بهره را از این ارتقا برد، پلوتوس (Plutus) بود. این پلتفرم تنها در دو روز شاهد افزایش ۴۸۹ اسکریپت روی خود بوده است. پلوتوس در ۲۸ مارس (۸ فروردین) ۱۶۷۱ قرارداد هوشمند داشت، اما این تعداد تا ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) به ۲۱۶۰ عدد رسید.

افزایش فعالیت DeFi و قراردادهای هوشمند در کاردانو با توجه به‌اینکه تعداد اسکریپت‌های پلوتوس تنها در ژانویه (دی ۱۴۰۰) به ۱۰۰۰ عدد در بلاک‌چین کاردانو رسیده بود، این یک افزایش عظیم برای آن محسوب می‌شود. این افزایش همچنین به پلتفرم‌های DeFi فرصتی برای استقرار و نصب سریع‌تر و آسان‌تر روی کاردانو می‌دهد و ADA (رمزارز اصلی آن) را قابل برنامه‌ریزی‌تر می‌کند.

جالب اینجاست که فعالیت DeFi کاردانو نیز شاهد افزایش TVL خود در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰) بود. بر اساس یکی از گزارش‌های قبلی ما، TVL کاردانو از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون ۳۹،۰۰۰ درصد افزایش یافته‌است. اگرچه این رقم درحال‌حاضر حدود ۲۴۶ میلیون دلار است، اما در ۲۴مارس (۴فروردین) به بالاترین میزان خود یعنی ۳۲۶ میلیون دلار رسید.

علی‌رغم این پیشرفت‌ها، تیم کاردانو همچنان بر توسعه بیشتر اکوسیستم خود متمرکز است که این شبکه را به یکی از بهبود یافته‌ترین شبکه‌ها در بخش کریپتو در سال جاری تبدیل کرده‌است. کاردانو هاردفورک واسیل (Vasil) را برای ژوئن (خرداد) برنامه‌ریزی کرده‌است. انتظار می‌رود این هاردفورک باعث بهبود توان عملیاتی تراکنش‌ها در این پلتفرم و افزایش نقدینگی و حجم شود.

پیشرفت کاردانو به پروژه های متاورس آن نیز گسترش می یابد در توسعه دیگری، اولین پروژه متاورس بلاک‌چین کاردانو یعنی Pavia، در ماه‌های اخیر از استقبال گسترده‌ای برخوردار شده است و تعداد مالکان زمین در آن اکنون از ۲۰،۰۰۰ نفر فراتر رفته است. این پروژه که شبیه به Decentraland است، از روی زادگاه جرولامو کاردانو نام‌گذاری شده است.

همچنین اخیراً فاش شد که این شبکه به‌دنبال همکاری با رپر افسانه‌ای، اسنوپ داگ (Snoop Dogg) در پادکستی برای بحث در مورد آیتم‌های کلکسیونی، موسیقی های منتشر نشده و آواشناسی است. این رپر افسانه‌ای آمریکایی یک کلکسیونر معروف NFT است و این ممکن است فرصتی باشد تا او را در کاردانو ببینیم.همه اینها ADA را به یکی از دارایی‌های با بهترین عملکرد در طول دوره رشد کوتاه مدت صنعت کریپتو تبدیل کرده‌است.

منبع: beincrypto

لینک کوتاه: https://blog.didex.ir/?p=7912

// پایان خبر: فعالیت قراردادهای هوشمند و DeFi در بلاک‌چین کاردانو به اوج خود رسیده است //

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− 8 = یک