قراردادهای هوشمند به شبکۀ کاردانو افزوده شد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

قراردادهای هوشمند به شبکۀ کاردانو افزوده شد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کاردانو هاردفورک آلونزو را به‌طور کامل اجرا کرد تا اجرای قراردادهای هوشمند را برای نخستین‌بار به بلاکچین عمومی خود بیفزاید. با وجود این کاردانو خاطر نشان می‌کند که هنوز روزهای اول این پروژه است و بهتر است هواداران این رمزارز انتظارات معقولی داشته باشند.

کاردانو از اتمام به‌روزرسانی آلونزو خبر داد و بدین ترتیب عملکرد قراردادهای هوشمند که مدتها در انتظارش بود، به بلاکچین رمزارز افزوده شد. تیم کاردانو در این زمینه چنین نوشته است:

اینجاست که مأموریت به راستی آغاز می‌شود و ما (کل اجتماع هوادار کاردانو) چشم‌اندازی را محقق می‌کنیم که از مدت‌ها پیش برایش کار کرده‌ایم. ساختن یک سیستم غیرمتمرکز که هویت و فرصت اقتصادی را در هرکجا برای همه فراهم آورد.

هاردفورک آلونزو قراردادهای هوشمند را برای کاردانو فراهم کرده است و با استفاده از اسکریپت پلوتوس برای بلاکچین این رمزارز نوشته شده است. با وجود این تیم کاردانو از اجتماع هوادار خود خواسته که از آلونزو انتظارات معقولی داشته باشند:

انتظارات بالایی از این ارتقا وجود دارد که برخی غیرمنطقی هستند. تماشاگران کاردانو ممکن است انتظار یک اکوسیستم پیچیده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را داشته باشند که بلافاصله پس از ارتقای شبکه در دسترس است. لازم است که انتظارات مدیریت شود.

کاردانو یک بلاکچین عمومی است که به دست یکی از بنیانگذاران اتریوم به نام چارلز هاسکینسون پایه‌گذاری شد و به دست شرکت پژوهشی وی موسوم به IOHK توسعه یافت. در حالی‌که کاردانو از ابتدا قصد داشت با اتریوم و تسلط آن بر دیفای رقابت کند، تاکنون به دلیل نداشتن عملکرد قراردادهای هوشمند مورد نقد بود.

امسال ارتقای شبکۀ کاردانو موجب شد که توکن بومی این بلاکچین (ADA) به اوج قیمت برسد و از اواخر ژوئیه تا سپتامبر 192 درصد رشد قیمت داشته باشد. این توکن از ابتدای سال 2021 تا کنون 1600 درصد رشد کرده است.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

4 × = چهل