ماجرای ناپدید شدنِ خالق اولین ارز دیجیتال یونان - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ماجرای ناپدید شدنِ خالق اولین ارز دیجیتال یونان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مردی که در راس شرکت اولین ارز دیجیتال یونان قرار داشت، با ناپدید شدنش در ماه گذشته باعث کاهش قیمت این رمزارز شده است.
این مدیر اجرایی حدود دو هفته در دسترس نبود، تا اینکه سرانجام به مطبوعات گفت که به زودی بازخواهد گشت. او اتهامات پیرامون خود و رمزارز مربوطه را رد کرد.

خالق اولین رمزارز یونان کیست و ماجرای ناپدید شدن او چیست؟

ونجلیس تساپاس (Vangelis Tsapas)، شخصی با علایق تجاری مختلف و حامی مالی یک تیم بسکتبال در یونان است. زمانی که او در اوایل ماه نوامبر ناگهان ناپدید شد، سرمایه گذاران ارز دیجیتالِ هلنیک (HNC) را حسابی ناراحت کرد.
قیمت توکن هلنیک (HNC) با در دسترس نبودن او کاهش یافت؛ از بیش از 1.20 دلار در 8 نوامبر به کمتر از 0.34 دلار در زمان نوشتن این مطلب رسید. این در حالی است که این ارز دیجیتال در 14 ژوئن 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی 4.84 دلار رسیده بود.

گمانه‌زنی‌هایی مبنی‌بر اینکه تساپاس انبارِ HNC خود را فروخته و درنتیجه باعث رکود این ارز شده، وجود دارد. اتهامی که او آن‌را رد کرده است.
پرتال خبری “Newmoney.gr” گزارش داده که این کارآفرین مدیرعامل شرکتِ “HNC Revolution” بوده است. شرکت مدیریت این توکن، که توسط گروهی از توسعه‌دهندگان بلاک چین و کارشناسان مالی در سال 2015 به عنوان «اولین ارز دیجیتال یونانی» راه اندازی شد.
هلنیک، هم به عنوان یک وسیله سرمایه گذاری و هم یک ابزار پرداخت با هدف تسهیل تراکنش‌های دیجیتال برای صنعت گردشگری یونان در نظر گرفته شد و از آن زمان توسط مردم از سراسر جهان خریداری می‌شد.
حالا نگرانی‌هایی زیادی در میان دارندگان سکه HNC به وجود آمده است. از آن‌جایی که آقای تساپاس از نظر مالی از باشگاهِ بسکتبال یونان “Ionikos Nikaias B.C.” نیز حمایت می‌کند، حالا بازیکنان این تیم نیز در نگرانی قرار دارند.
بنابر گزارش ها، تساپاس که در زمینه میزبانی و کشتی‌رانی هم فعالیت‌هایی داشته، خشم نخست وزیر قطر را هم برانگیخته است. به این دلیل که شرکتِ او برای مدیریت «قایق المیرقاب» متعلق به خالد بن خلیفه بن عبدالعزیز آل ثانی استخدام شده بوده و حالا نتوانسته دستمزد خدمه خود را پرداخت کند.
علی‌رغم اینکه توکن HNC پس از اینکه آقای تساپاس جواب تلفن خود را نداد، به وضوح شروع به از دست دادن ارزش خود کرد؛ او ادعاهایی را که باعث افت این رمزارز شده را رد کرده است.
او در صحبت با روزنامهِ یونانی “Proto Thema” گفته که اتفاقاتِ پیش‌آمده سروصدای ایجادشده توسط همکارانش است و او به زودی به تعهدات تجاری خود برمی‌گردد.
تساپاس افزوده که در حال مذاکره با یک تیم مدیریتی جدید برای اطمینان از دوامِ این ارز دیجیتال است. در همین حال، رهبریِ HNC Coin را تکذیب کرده و به مردم اطلاع داده است که او دیگر هدایت پروژه را بر عهده ندارد.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ چهار = یک