ماسک از ساتوشی ناکاماتو و ارز رسمی مریخ می‌گوید - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ماسک از ساتوشی ناکاماتو و ارز رسمی مریخ می‌گوید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک که از تأثیرگذارترین چهره‌های بازار ارزهای دیجیتال است، دربارۀ ساتوشی ناکاماتو سخن گفت. او گفت تکامل ایده‌هایی که به بیت‌کوین منجر شده مهم است و نیک سابو (Nick Szabo) را هدایت‌کنندۀ این تکامل می‌داند. وی همچنین پیش‌بینی کرد که دوج‌کوین ارز رسمی مریخ خواهد بود.
ماسک در پاسخ به لکس فریدمن (Lex Fridman)، محقق و پادکستر، که از او دربارۀ هویت ناکاماتو پرسیده بود، گفت: می‌توانید به تکامل ایده‌هایی که قبل از راه‌اندازی بیت‌کوین وجود داشتند، نگاه کنید و ببینید چه کسی این ایده‌ها را هدایت کرده است.
ماسک افزود: بدیهی است که من نمی‌دانم چه کسی بیت‌کوین را خلق کرده است. اما به نظر می‌رسد نیک سابو احتمالاً بیش از هرکسی مسئول تکامل ایده‌های مربوط به آن است. او ادعا می‌کند که ناکاماتو نیست؛ اما بیش از هرکسی مسئول ایده‌های پشت این رمزارز است.
نیک سابو بیشتر به عنوان مخترع بیت‌گلد و همچنین قراردادهای هوشمند دیجیتال شناخته می‌شود که در نهایت به بخش کلیدی بلاکچین اتریوم تبدیل شد. او قبلا هم گفته بود که ساتوشی ناکاماتو نیست.
ماسک به فریدمن گفت: چهره‌های منفرد، به اندازۀ کسانی که در تکامل ایده‌ها نقش دارند، مهم نیستند. به هرحال ساتوشی ناکاماتو یک نام است. نامی است که به یک ایده چسبیده است. اما این به چه معناست؟
گمنامی ساتوشی ناکاماتو منجر به گمانه‌زنی‌های زیادی در دهۀ گذشته شده است و این سوال را به وجود آورده که چه کسی مسئول ایجاد بیت‌کوین و هزاران ارز دیجیتال دیگر است.
ماسک همچنین به فریدمن گفت که از قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم چیزی نمی‌فهمد: من هرگز کاملا نفهمیدم که قرارداد هوشمند چگونه است.
ماسک راجع به آیندۀ مریخ و ارز رسمی آن نیز صحبت کرد! او پیش‌بینی می‌کند که دوج‌کوین و شاید رمزارزهای دیگر نهایتا ارز رسمی مریخ باشند. او هفتۀ گذشته هم از توسعه‌گران دوج‌کوین خواست که این میم‌کوین را ارتقا دهند تا در رقابت با بیت‌کوین و اتریوم بهتر عمل کند.

منبع: forbes.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ شصت پنج = هفتاد سه