ماسک دربارۀ دلایل حمایتش از دوج می‌گوید - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ماسک دربارۀ دلایل حمایتش از دوج می‌گوید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت‌های اسپیس‌ایکس و تسلا، در بحث توئیتری که بر سر وب3 (web3) و تمرکز‌زدایی شدت گرفته و جک دورسی آن را راه‌انداخته، بار دیگر طرف دوج‌کوین را گرفت.
این بحث توئیتری دربارۀ وب3 و اتریوم را جک دورسی راه‌انداخت؛ دورسی در این بحث می‌گوید که وب 3 تحت اختیار و کنترل شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر است. وی می‌گوید که ضد تمرکزگرایی، وجود نقطۀ واحد شکست (single point of failure)، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) و دروغ‌هایی است که شرکت‌ها آن‌ها را سازماندهی و هدایت می‌کنند.
بیلی مارکوس نیز که از بنیان‌گذاران دوج‌کوین است، به این بحث پیوست. مارکوس در این بحث نوشت: هدف من ]از دوج[ ساختن چیزها و پول درآوردن و تفریح کردن است. او افزود که به پابرجایی و تشکیلات شرکت‌ها عادت کرده و به نظرش نمی‌رسد که در حال حاضر گسست معناداری از آن‌ها اتفاقا افتاده باشد؛ و همچنین گفت که بیت‌کوین تنها به افراد ثروتمند جدید قدرت می‌دهد. ماسک به او پاسخ داد: من به همین دلیل طرفدار دوج هستم.
ماسک و دورسی طی این هفته به طور مستقل دربارۀ وب 3 ابراز نگرانی کرده‌اند. ماسک نوشت: به گمان من وب 3 واقعی نیست. بیشتر کلیدواژۀ بازاریابی است. او همچنین در پاسخ به یک توئیت دیگر نوشت: آیا کسی وب 3 را دیده است؟ من نمی‌توانم پیدایش کنم.
ماسک پشتیبان بزرگ میم‌کوین دوج است. او همچنین با عنوان پدر دوج شناخته می‌شود. او شخصا علاوه بر بیت‌کوین و اتر، مالک دوج‌کوین است. همچنین او چهرۀ سال مجلۀ تایم شد و هفتۀ گذشته اعلام کرد که تسلا دوج را برای پرداخت می‌پذیرد. او بیت‌کوین را محلی برای ذخیرۀ ارزش تلقی می‌کند و در مقابل دوج را بهترین رمزارز برای تراکنش می‌داند.
در اکتبر امسال، ماسک دلایل مختلف خود را برای حمایت از دوج‌کوین بازگو کرد. او گفته است که با افراد زیادی در خط تولید تسلا و شرکت اسپیس ایکس صحبت کرده است که متخصص مالی یا تکنسین سیلیکون ولی نیستند، و در حساب خود دوج دارند. او گفت: به همین دلیل من تصمیم به حمایت از دوج گرفته‌ام، زیرا احساس می‌کنم که دوج رمزارز مردم است.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

× نه = هشتاد یک