ماسک همچنان حامی دوج است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ماسک همچنان حامی دوج است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ماسک به حمایت خود از دوج کوین ادامه می‌دهد. او در یک توئیت گفته که تراکنش‌ در شبکه‌های بیت کوین و اتریوم، در مقایسه با دوج، بسیار آهسته است. ماسک همچنین می‌گوید که قیمت تراکنش‌های بیت کوین و اتریوم بسیار بالا است.

این موضوع واقعیت دارد که مدت‌زمان تأیید معاملات در شبکه‌های بیتکوین و اتریوم، به هنگام بالا بودن ترافیک، کاملا آهسته می‌شود و گاهی هزینۀ تراکنش از میزان خود تراکنش بالاتر می‌رود. این به ویژه زمانی رخ می‌دهد که در یک بازار گاوی تراکنش‌های کوچکی صورت گیرد. اتریوم قصد دارد که با ارتقا یافتن به اتریوم 2 بر این مانع و کاستی فایق شود.

ماسک در توئیتی در روز 9 ژوئیه، به این نکته اشاره می‌کند که هردو پروتکل بیتکوین و اتریوم از سیستم تراکنش چندلایه‌ای تبعیت می‌کنند، تراکنش لایۀ اصلی آهسته و نرخ آن بالاست. در مقابل دوج سرعت تراکنش در لایۀ پایه را به حداکثر رسانده و هزینۀ تراکنش با صرافی‌ها را، که عملاً به عنوان لایۀ دوم عمل می‌کنند، به حداقل رسانده است.

طبق داده‌های BitInfoCharts متوسط هزینۀ تراکنش دوج کوین 0.454 دلار است. در مقابل متوسط هزینۀ تراکنش بیتکوین 4.14 دلار و متوسط هزینۀ تراکنش اتریوم 5.5 دلار ست.

توئیت ایلان ماسک برای اجتماع دوجکوین خوش‌بینی و امیدواری به همراه دارد. قیمت این کوین به زیر 0.20 دلار رسیده بود، اما پس از توئیت ماسک به بالای این سطح قیمت رسید و هم‌اکنون با قیمتی بیش از 0.22 دلار معامله می‌شود. ایلان ماسک احتمالاً دیگر همچون گذشته قیمت دوج را تحت تأثیر قرار نخواهد داد؛ اما این میلیاردر همچنان نفوذ خود را در بازار دارد. چنانکه توئیت وی صرفاً ظرف 2 ساعت بالای 10 هزار لایک خورد و قیمت دوج را 5 درصد افزایش داد.

این توئیت در پاسخ به توئیتی از مت والاس (Matt Wallace) نوشته شده بود. والاس یک تریدر معروف کریپتو و از حامیان سرسخت دوج است.

منبع: bitcoinist.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× نه = نود