ماینرهای چینی به دنبال ارزهای جایگزین هستند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ماینرهای چینی به دنبال ارزهای جایگزین هستند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین موجب شد که بسیاری از ماینرهای چینی کار خود را متوقف کنند و جابه‌جا شوند. اما گروه دیگری از ماینرها در حال برنامه‌ریزی هستند تا به طرح‌های استخراج جدید و کاربردی‌تر روی آورند و در این کشور به کار خود ادامه دهند.

توکن‌هایی که کمتر شناخته شده باشند و سیستم آن‌ها متکی بر اثبات سهام باشد در چشم‌انداز این ماینرها هستند تا به دور از نظارت دولت بتوانند کار خود را ادامه دهند.

ممنوعیت در استخراج و خریدوفروش کریپتو در چین زندگی هزاران ماینر را تحت‌الشعاع قرار داد و آن‌ها مجبور شدند که کار خود به موجب سیاست‌های جدید دولت متوقف کنند. بسیاری از آن‌ها به دنبال مهاجرت به کشورهای دیگر هستند، اما گروهی نیز وجود دارد که می‌خواهد به جایگزین‌های جدیدی روی آورد و در کشور خود به کار ادامه دهد.

برخی از این ماینرها به “Filecoin” علاقه‌مند هستند و می‌گویند که این کوین امن‌تر است؛ زیرا فرایند استخراج آن انرژی کمتری را لازم دارد. آن‌‌ها معتقدند که فایل‌کوین هنوز توجه قانون‌گذاران را به خود جذب نکرده است. توکن دیگری که توجه این ماینرها را برانگیخته “Swarm” است.

با وجود این، این ماینرها شجاعت به خرج داده‌اند؛ زیرا این کریپتوکارنسی‌ها نیز می‌توانند به زودی از سوی دولت چین ممنوع شوند.

برخی کارشناسان می‌گویند که برخی ماینرها هنوز چشم انتظار آن هستند که دولت به نفع آن‌ها دست به کاری بزند. اما نشانه‌های موجود امیدوار کننده نیستند. چنانکه هفتۀ گذشته آن‌هوئی، یک استان دیگر چین اعلام کرد که عملیات استخراج بیتکوین به دلیل کمبود انرژی در آن ممنوع شده است.

همچنان که محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها علیه عملیات استخراج و خرید و فروش کریپتوکارنسی در چین افزایش می‌یابد، دولت چین در حال افزایش چشم‌انداز مرحلۀ آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، یعنی یوان دیجیتال، است.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهار × 2 =