ماینرهای چینی به پاراگوئه می‌روند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ماینرهای چینی به پاراگوئه می‌روند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ماینرهای چینی بیت‌کوین در حال آماده شدن برای نقل مکان به پاراگوئه هستند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که اگر ناظران قانونی مانع ماینرها نشوند، ظرف سه سال آینده حدود نیم میلیون دکل استخراج در این کشور مستقر خواهد شد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که دست کم هشت نهاد چینی ابزار تمایل کرده‌اند که تجهیزات استخراج خود را به پاراگوئه منتقل کنند. همچنین علاوه بر ماینرهای چین، از مناطق دیگری نیز چنین تمایلی ابراز شده است؛ چنانکه برخی ماینرهای تایوانی نیز به این جابه‌جایی ابزار تمایل کرده‌اند.

روز 23 ژوئن مدیر شرکت استخراج “Digital Assets”، ریک من (Rickmann)، در توئیتر خود نوشت که با مشاور اقتصادی سفارت تایوان گفت‌وگو کرده است. موضوع این گفت‌وگو وضعیت کنونی استخراج بیتکوین بوده است، آن‌ها همچنین دربارۀ پیش‌نویس لایحه‌ای صحبت کرده‌اند که اخیرا به پارلمان پاراگوئه ارائه شده تا استخراج کریپتو در این کشور نهادینه و قانون‌مند شود.

بسیاری از ناظران بین‌المللی ادعا کرده‌اند که تحت تأثیر این لایحه که با کمک و مشارکت “Digital Assets” نوشته شده، قرار نگرفته‌اند؛ اما اجتماع کریپتو در پاراگوئه به این لایحه خوشبین است، و معتقد است که ماهیت محافظه‌کارانۀ این لایحه می‌تواند موجب شود که سیاستگذاران اندکی تأمل کنند.

سفارت تایوان در پاراگوئه نیز از جانب خود نوشت که با “Digital Assets” دربارۀ بیت کوین صحبت کرده و دربارۀ یک راهبرد شغلی جدید که فرصت‌های جدید زیادی را موجب شود، گفت‌وگوهایی صورت گرفته است.

ماینرها از دیرباز به سدهای تولیدکنندۀ برق در پاراگوئه چشم داشته‌اند. بیشتر برق تولیدی این سدها هم‌اکنون هدر می‌رود. چنانکه از نیروی 8500 مگاواتی تولیدی دو سد “Yacyretá” و “Itaipú”، سه هزار و سیصد مگاوات آن استفاده می‌شود.

شرکت‌های استخراج بیت کوین در چین مشتاق آن هستند که دربارۀ روند بررسی و تصویب لایحۀ یاد شده در پاراگوئه اطلاع یابند. اما برخی نیز منتظر تصویب آن نیستند؛ چنان‌که ریکمن می‌گوید برخی گروه‌های استخراج چینی به تازگی به پاراگوئه وارد شده‌اند.

منبع: cryptonews.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× یک = شش