متاورس آدیداس موفقیت چشمگیری داشت - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

متاورس آدیداس موفقیت چشمگیری داشت

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

تازه‌ترین مجموعه “NFT” آدیداس، با وجود مشکلات فنی، ظرف دقایق کوتاهی فروخته شد. مجموعۀ آدیداس اورجینالز (The Adidas ORIGINALS) که یک مجموعه “NFT” متاورس است، امروز به محض راه‌اندازی فروخته شد.
آدیداس به دنیای متاورس قدم گذاشته است، و مجموعۀ توکن‌های غیرقابل‌معاوضۀ آن که “Adidas ORIGINALS: Into the Metaverse NFT” نام دارد، امروز به سرعت فروخته شد. این مجموعه در همکاری آدیداس با 3 نام بزرگ در زمینۀ توکن‌های غیرقابل‌معاوضه ایجاد شده بود: بی.ای.وای.سی (Bored Ape Yacht Club)، پانکز کمیک (Punks Comic)، جی مانی (gmoney).
این مجموعه شامل 30 هزار توکن غیرقابل‌معاوضه (NFT) بود که هریک 2 اتر قیمت داشتند. آدیداس و شرکایش از این حراج 23 میلیون دلار درآمد کسب کردند. البته به هنگام حراج، به دلیل مشکلات فنی برخی تراکنش‌ها ناموفق بودند؛ در نتیجه ضرب (minting) توکن‌ها باید برای مدتی متوقف می‌شد، اما این مسئله رفع شد.
دارندگان NFT در این مجموعه هم مزایای دیجیتالی دارایی خود را دریافت می‌کنند، هم مزایای فیزیکی آن را. از نظر فیزیکی، دارندگان “NFT” در سال 2022، به کالاهای فیزیکی دسترسی خواهند داشت. مثلا لباس ورزشی نمادین فایربرد (Firebird)، لباس نارنجی کلاسیک جی مانی (gmoney) و … . از نظر دیجیتالی نیز، دارندگان این مجموعه، در سال 2022 و پس از آن، می‌توانند در رویدادهای مجازی این متاورس شرکت کنند.
دسترسی زودهنگام به این حراج، همان روز آغاز شد و البته 20 هزار توکن برای کسانی ذخیره شده بود که واجد شرایط این دسترسی زودهنگام بودند. 9620 توکن هم برای عموم ذخیره شده بود. 380 توکن را آدیداس و شرکایش خود نگاه داشتند.
این فروش با مشکلات فنی نیز همراه شد و عمل ضرب کردن (minting) حدود دو ساعت متوقف شد. طبق اطلاعیۀ آدیداس، خسارت کسانی که به دلیل تراکنش‌های ناموفق، از طریق کارمزد گس متضرر شده‌اند، پرداخت خواهد شد.

منبع: cryptobriefing.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× سه = 9