متاورس در 2022 چگونه خواهد بود؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

متاورس در 2022 چگونه خواهد بود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیر برند انیموکا (Animoca)، یات سیو (Yat Siu)، می‌گوید که بسیاری به متاورس باز روی خواهند آورند و متاورس‌‌های بسته شکست خواهند خورد. منظور او چیست؟
یات سیو بنیان‌گذار و رئیس شرکت بازی‌های بلاکچین یونیوکورن انیموکاست که دفتر مرکزی‌اش در هنگ‌کنگ قرار دارد. پیش‌بینی‌های او برای سال 2022 به شرح ذیل است:

مهاجرت انبوه متاورس

زمانی که فیسبوک اعلام کرد که متا و به نوعی متاورس است، حتی اگر متاورس آن بلاکچینی و واقعا باز نباشد، موجب آگاهی مردم شد. ما در چرخۀ پذیرش اولیه هستیم، اما به سرعت در حال حرکت به سمت بالا هستیم. حتی در محافل غیرمالی افرادی در حال صحبت کردن دربارۀ پتانسیل‌های متاورس هستند. در سال 2022 ما به صدها میلیون کاربر خواهیم رسید.

هیچ برنده‌ای در فتح متاورس وجود نخواهد داشت

من فکر نمی‌کنم که یک برنده وجود داشته باشد. اگر این‌طور باشد بسیار ناامیدکننده خواهد بود. اگر چنین باشد، مفاهیمی مانند انتخاب (choice)، تنوع (diversity)، و شمول (inclusion) تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت. موضوع اصلی، پارادایم بنیادین متاورس است که دغدغۀ ما بوده و آن مالکیت دیجیتال واقعی است. وقتی شما حقوق مالکیت ایمن و امن در فضای دیجیتال داشته باشید، تفاوتی نمی‌کند که در کدام زنجیره یا در کدام متاورس هستید؛ از اینجاست که بنیاد صحیحی که ما برای متاورس واقعی در نظر داریم، شکل می‌گیرد؛ نوعی از جوامع که اموال واقعی دارند، یعنی مالکیت بر آن‌ها از امنیت و ایمنی برخوردار است و امکان ایجاد کسب‌وکارهای جدید و نوآوری‌های تازه را می‌دهند.

مالکیت دیجیتال تعیین خواهد کرد که متاورس باز چه خواهد بود

این برای من وعدۀ بزرگ متاورس باز است. یعنی ما دقیقا به همان شیوه‌ای که در دنیای فیزیکی زندگی می‌کنیم، نوآوری داشته باشیم، ایده‌پردازی کنیم و چیزهای جدید بسازیم. زیرا مالکش هستیم و این مالکیت امن و اثبات شده است. این همان متاورس باز است. متاورس بسته‌ای که برخی شرکت‌ها در تلاش برای ایجاد آن هستند، مطلقا این کار را نمی‌کنند و به نظر من در نهایت شکست خواهند خورد.

منبع: forkast.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشت + 2 =