محبوبیت صرافی‌های داخلی میان 12 میلیون ایرانی صاحب رمزارز - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

محبوبیت صرافی‌های داخلی میان 12 میلیون ایرانی صاحب رمزارز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رمزارزها میان ایرانیان سرمایه‌گذاری محبوبی هستند و به نظر می‌رسد که حدود 12 میلیون ایرانی صاحب یک کوین باشند. اکثر ایرانیان خدمات صرافی‌های داخلی را ترجیح می‌دهند.
گفته می‌شود که ایرانیان روزانه بیش از 180 میلیون دلار کریپتو جابه‌جا می‌کنند. حامد میرزایی، مدیرعامل بیتستان، که یکی از صرافی‌های ایرانی است، می‌گوید: به‌رغم نبود قوانین عمومی برای فضای رمزارز ایران، تعداد روزافزونی از ایرانیان در ماه‌ها و سال‌های گذشته در رمزارز سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
او در مجلۀ پیوست گفته است که تراکنش روزانۀ کریپتو در ایران بین 30 الی 50 تریلیون ریال معادل 181 میلیون دلار است. این در حالی است که هیچ مقرراتی بر این خریدوفروش‌ها نظارت ندارد.
طبق گزارش فایننشال تریبون (Financial Tribune)، میرزایی همچنین گفته است: بیش از 88 درصد تراکنش‌ها از طریق پلتفرم‌های صرافی‌های داخلی انجام می‌شود.
به گفتۀ میرزایی این میزان بیش از کل سرمایه‌ای است که در بازار جمهوری اسلامی جابه‌جا می‌شود. او همچنین گفت که حدود 12 میلیون ایرانی صاحب رمزارز هستند.
امسال مقامات ایران نگرانی خود را دربارۀ جذب سرمایه‌های بازار سنتی به حوزۀ کریپتو ابراز کردند. در اوایل ماه مه، پلتفرم‌های معاملۀ ارز دیجیتال به سوءاستفاده از نوسان بازار متهم شدند. همچنین بانک مرکزی ایران به ایرانیان توصیه کرد که از رمزارز پرهیز کنند، و به آن‌ها هشدار داد که مسئولیت ریسک این سرمایه‌گذاری‌ها بر عهدۀ خودشان است.
در اواخر همان ماه، ریاست مجلس شورای اسلامی از سازمان مالیات کشور خواست تا مشخصات صاحبان صرافی‌های ارز دیجیتال ایران را گزارش دهد. محمدباقر قالیباف با ممنوعیت تجارت ارزهای دیجیتال موافق نیست و از بانک مرکزی خواست که مقررات دقیقی برای این حوزه تدوین کند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در تیرماه لایحه‌ای برای ضوابط بازار رمزارز به مجلس پیشنهاد کردند.
شرکت‌های فین‌تک ایرانی در مخالفت با محدودیت‌های دولتی در خصوص بازار رمزارز اعلام کردند که محدودیت در تجارت رمزارز، ایران را از فرصت‌های این حوزه محروم می‌کند.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنچاه چهار ÷ 27 =