مدیر بایننس دربارۀ استقبال نهادهای مالی سنتی از رمزارزها می‌گوید - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

مدیر بایننس دربارۀ استقبال نهادهای مالی سنتی از رمزارزها می‌گوید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیرعامل بایننس می‌گوید که نهادها و سرمایه‌گذاران مالی سنتی به سرعت به فضای رمزارز وارد می‌شوند. او گفت که تعداد روزافزونی از این نهادها اخیرا دیدگاه خود را دربارۀ رمزارزها تغییر داده‌اند.

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار و مدیرعامل بایننس، در مصاحبه‌ای با “The South China Morning Post” دیدگاه‌های خود را دربارۀ آخرین روند فضای رمزارز در میان گذاشت. به نظر او نهادهای سنتی مالی و سرمایه‌گذاران دارایی‌های دیجیتال را به رسمیت می‌شناسند و وارد این حوزه می‌شوند؛ به نظر ژائو بیتکوین اولویت این نهادهاست.

او افزود که بیتکوین تنها یک ارز نیست، بلکه یک پلتفرم کاملا جدید و یک فناوری از نوع دارایی چندگانه است. به همین دلیل بسیار از نهادهای مالی پیشگام بیتکوین را ابزار سرمایه‌گذاری می‌دانند. وی تأکید کرد که دارایی‌های دیجیتال در شبکۀ پولی آینده نقش مهمی را ایفا خواهند کرد.

بایننس اخیراً با موانعی از سوی قانونگذاران روبه‌رو شده است. ناظران بریتانیا، هنگ‌کنگ، ژاپن و سنگاپور طی ماه‌های اخیر چندین هشدار به این صرافی داده‌اند. چند هفته پیش نهاد نظارتی مالی آفریقای جنوبی نیز به این فهرست افزوده شد.

بایننس برای رفع این مسئله اعلام کرد که ساختار خود را برای سازگار شدن با قوانین و مقررات تغییر خواهد داد و اعلام کرد که تمایل دارد با قانون‌گذاران همکاری کند.

مدیرعامل بایننس در این مصاحبه دربارۀ ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی نیز سخت گفت. به نظر او این ارزها دارایی‌های چالش‌برانگیزی هستند که محاسن و معایب خود را دارند. به نظر او ارزهای دیجیتال بانک مرکزی مردم را دربارۀ رمزارزها آموزش می‌دهند و همچنین میزان پذیرش دارایی‌های دیجیتال را در میان عموم مردم افزایش خواهند داد.

به نظر او وقتی مردم از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی برای پرداخت هزینۀ یک فنجان قهوه استفاده کنند، با خود می‌گویند اوه این خیلی شبیه بیت کوین است، پس من می‌توانم از بیت کوین برای پرداخت استفاده کنم. با وجود این، آزادی محدود و کنترل دولت از معایب مهم این ارزهاست.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شصت − = پنچاه چهار