مدیر جی‌پی‌مورگان: بیت کوین قانونمند خواهد شد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

مدیر جی‌پی‌مورگان: بیت کوین قانونمند خواهد شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جیمی دیمون (Jamie Dimon)، مدیر اجرایی جی‌پی‌مورگان، گفت چه خوشتان بیاید چه نه، بیت کوین تحت لوای مقررات قرار خواهد گرفت. او گفت که بیت کوین هیچ ارزش ذاتی ندارد و ناظران ایالات متحد آمریکا باید به زودی برایش قانون‌گذاری کنند.

جیمی دیمون دیدگاه منفی خودش دربارۀ بیتکوین را دوباره ابراز کرد و گفت که صنعت ارزهای رمزنگاری شده باید ناگزیر در یک چارچوب قانونی قرار گیرد.

دیمون منتقد ارزهای رمزنگاری شده است. او در مصاحبه با کانال HBO دلایل خود را برای مخالفت با این نوع دارایی ارائه کرد. او دربارۀ ممنوعیت استخراج و معاملۀ بیتکوین در چین صحبت کرد و گفت که معتقد است این حرکت چین نشان داد که بیتکوین غیرقانونی است. بنابراین مردم نباید آن را به عنوان طلای دیجیتال بپذیرند. او گفت که همواره معتقد بوده که بیت کوین در جایی غیرقانونی خواهد شد، چنان‌که چین آن را غیرقانونی اعلام کرد.

مدیر جی‌پی‌مورگان از ناظران قانونی ایالات متحد آمریکا خواست که بیت کوین را تحت لوای مقررات درآورند، زیرا به باور او کاربرد اصلی دارایی‌های دیجیتال فعالیت‌های غیرقانونی است. البته این ادعای جیمی دیمون جای بحث دارد و محل تردید است، زیرا طبق گزارش‌های موجود هنوز استفاده از پول نقد اصلی‌ترین شیوۀ پرداخت خلافکاران و عاملان جرم است و علاوه بر آن بلاکچین بیتکوین شفاف و غیرقابل دستکاری است و همۀ پرداخت‌ها و تراکنش‌ها در آن ثبت می‌شود.

با وجود اینکه مدیرعامل جی‌پی‌مورگان با بیتکوین و رمزارزها مخالف است، این بانک سرمایه‌گذاری چندملیتی اخیراً خدمات دارایی‌های دیجیتال را به مشتریان خود عرضه می‌کند.

در پایان ژوئیه، مری کالاهان اردوس (Mary Callahan Erdoes)، مسئول بخش مدیریت دارایی و ثروت در این بانک، خاطرنشان کرد که اکثر مشتریان بیت‌کوین را به‌عنوان دارایی به رسمیت می‌شناسند، و تقاضای روزافزونی برای خدمات مرتبط با ارزهای رمزنگاری وجود دارد. در نتیجه این بانک برای برآوردن این تقاضا فعالیت خواهد کرد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشتاد شش + = 96