مشتریان جی‌پی‌مورگان به سرمایه‌گذاری در کریپتو تمایل دارند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

مشتریان جی‌پی‌مورگان به سرمایه‌گذاری در کریپتو تمایل دارند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) هنوز کریپتوکارنسی را به عنوان یک دارایی به رسمیت نمی‌شناسد، اما اعلام کرده که بسیاری از مشتریان این بانک تمایل دارند که در کریپتو سرمایه‌گذاری کنند. این بانک اعلام کرده که وظیفه‌اش کمک به مشتریان است تا پول خود را در جایی که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند، صرف کنند.

دارایی مشتریان این بخش از بانک جی‌پی‌مورگان بالغ بر 3.4 تریلیون دلار است که آن را به یکی از بزرگترین بانک‌های خصوصی سرمایه‌گذاری در جهان تبدیل کرده است.

مدیر بخش مدیریت دارایی جی‌پی‌مورگان، ماری کالاهان ارداز (Mary Callahan Erdoes)، در مصاحبه‌ای با بلومبرگ دربارۀ رویکرد شرکت خود دربارۀ کریپتوکارنسی‌ها سخن گفت. ارداز در این باره از اهمیت فناوری بلاکچین سخن گفت و تأکید کرد که این فناوری بسیار واقعی است و همۀ شیوه‌های تعامل دیجیتالی ما در بازارهای مالی مختلف را تغییر می‌دهد.

او همچنین دربارۀ ارزهای دیجیتال گفت: ارزهای دیجیتال تازه هستند و به طور کلی این بحث وجود دارد که آیا این ارزها را می‌توان رده‌ای از سرمایه و دارایی محسوب کرد یا خیر. او ادامه داد: بسیاری از مشتریان ما ارزهای دیجیتال را طبقه‌ای از دارایی به حساب می‌آورند و می‌خواهند در آن سرمایه‌گذاری کنند. وظیفۀ ما آن است که به آن‌ها کمک کنیم پول خود را در جایی سرمایه‌گذاری کنند که بدان تمایل دارند.

او همچنین دربارۀ بیتکوین گفت که این بانک هنوز بیت‌کوین را به عنوان رده‌ای از دارایی به رسمیت نمی‌شناسد و با توجه به بی‌ثباتی‌های اخیر، زمان نشان خواهد داد که آیا می‌تواند به عنوان محل ذخیرۀ ارزش مورد اتکا باشد یا خیر.

نظرات او بازتاب سخنان مدیر عامل جی‌پی مورگان، جیمی دیمون (Jamie Dimon) است که در ماه مه به مردم توصیه کرد که از کریپتوکارنسی فاصله بگیرند. در حالی که این بانک هم‌اکنون کریپتوکارنسی و بیت‌کوین را به عنوان یک طبقۀ دارایی به رسمیت نمی‌شناسد، رقیب آن بانک گلدمن ساکس (Goldman Sachs) در ماه مه اعلام کرد که بیت‌کوین به عنوان یک دارایی قابل سرمایه‌گذاری در این بانک پذیرفته شده است.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ پنج = چهارده