ممنوعیت‌های استخراج کریپتو در چین باز هم بیشتر خواهد شد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ممنوعیت‌های استخراج کریپتو در چین باز هم بیشتر خواهد شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در حالی‌که بسیاری از ماینرهای چینی همچنان منتظر گشایشی هستند و برای ادامۀ فعالیت خویش به خارج از کشور نرفته‌اند، به نظر می‌رسد که چین ممنوعیت‌های مربوط به بیتکوین را باز هم بیشتر کند. برخی مفسران هشدار داده‌اند که ممنوعیت کریپتو در این کشور هنوز کامل نشده و دولت پکن در حال برنامه‌ریزی برای اقدامات جدیدی است.

با وجود آنکه اخیرا استخراج کریپتو در برخی نقاط اصلی چین ممنوع شده و برای فعالیت‌های بانکی و پرداخت‌های دیجیتالی محدودیت‌هایی برقرار شده، به نظر می‌رسد که پکن در حال برنامه‌ریزی برای اقدامات جدیدی است.

با وجود سرکوب‌های انجام شده، گفته می‌شود که دولت پکن می‌خواهد شکاف‌های قانونی را که به ماینرها اجازۀ فعالیت در پلتفرم‌های استخراج ابری می‌دهد، رفع و رجوع کند. در حال حاضر تراکنش کریپتو میان اشخاص و در بازار “OTC”، و در نتیجه مالکیت کریپتو، هنوز قانونی است. پکن هنوز اقدامی نکرده که صریحاً مانع استفادۀ ماینرها از منابع انرژی پاک شود.

همچنین گفته می‌شود که دولت چین موتورهای جست‌وجوی اصلی و پلتفرم‌های رسانۀ اجتماعی را، در خصوص نشان دادن نتایج مربوط به صرافی‌هایی که اصالتاً متعلق به چین هستند، مسدود کرده است. یعنی جست‌وجوی هوابی (Huobi) و بایننس در پلتفرم‌هایی مانند ” Baidu ” و ” Weibo” نتیجه‌ای را نشان نمی‌دهد.

با وجود این رسانه‌ها گزارش می‌دهند که ماینرها هنوز امید دارند، زیرا هزینۀ جابجا‌یی و عدم قطعیت مقررات و نظارت در کشورهایی که می‌توانند به آن‌ها مهاجرت کنند، برای آن‌ها بازدارنده است. اگر سیاست‌های محدودکنندۀ چین چندان جدی گرفته نشود، هنوز فضایی برای بقای این ماینرها باقی خواهد ماند.

اما ” Dong Ximiao” می‌گوید که ظاهراً قدم بعدی دولت چین این امیدها را از میان خواهد برد؛ زیرا آن‌ها قصد دارند نواقص قانونی در این زمینه را رفع کنند و نظارت را کارآمدتر کنند.

چین خواهان کاهش قابل توجه انتشار کربن تا سال 2030 است و پکن این ادعا را دارد که تا سال 2060 تولید کربن این کشور به صفر خواهد رسید.

همچنین “the China Times” گزارش کرده که نیروگاه‌های آبی کوچک (با ظرفیت زیر 50 کیلووات) در برخی استان‌ها مانند سیچوان با محدودیت روبه‌رو خواهند شد. بسیاری از این نیروگاه‌ها در سال‌های اخیر متکی بر ماینرهای کریپتو بودند. یکی از این نیروگاه‌ها در سیچوان اعلام کرده که پیش از این درآمد قابل توجهی از فروش نیروی برق به ماینرهای بیت کوین داشته است. این منبع درآمد هم‌اکنون قطع شده و موجب شده برخی مالکان خواهان فروش نیروگاه خود باشند.

منبع: cryptonews.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ پنچاه یک = پنچاه نه