ممنوعیت استخراج بیت کوین در یک استان دیگر چین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ممنوعیت استخراج بیت کوین در یک استان دیگر چین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سال 2021، برای ماینرهای کرپیتو در چین سال دشواری بوده است؛ چنان‌که استان آن‌هوئی (Anhui) نیز با ممنوعیت استخراج بیت کوین مواجه شده است. اما برخلاف استان‌های دیگر، این ممنوعیت نه به دلیل دغدغه‌های زیست محیطی، بلکه به سبب کمبود انرژی است.

شرکت “The State Grid” که نیروی برق ملی را تأمین می‌کند، تقاضا کرده که فعالیت استخراج در سراسر کشور متوقف شود. آن‌هوئی ششمین استان چین است که استخراج بیت کوین را ممنوع می‌کند. گفته می‌شود که کمبود نیرو عامل اصلی این ممنوعیت است.

استخراج کریپتوکارنسی، یک پروسۀ انرژی‌بر است که طی آن رایانه‌های تخصصی با تأیید معاملات در یک شبکۀ بلاکچین کریپتو به دست می‌آورند. ایران نیز در ماه مه استخراج بیتکوین را ممنوع کرده، زیرا این کشور در حال حل مسئلۀ خاموشی برق در طول تابستان است. این ممنوعیت در ماه سپتامبر برداشته می‌شود. اما این مسئله درباره آن‌هوئی صدق نمی‌کند.

این ممنوعیت در آن‌هوئی ظاهرا دائمی است. در ماه مه شورای ملی چین استخراج بیتکوین را در فهرست مخاطرات مالی قرار داد، فهرستی که دولت قصد دارد از نزدیک آن را زیر نظر داشته باشد. این اقدام موجب شد که در بسیاری از استان‌های دیگر من‌جمله مغولستان داخلی، سین‌کیانگ، چینگهای و … رشته‌ای از ممنوعیت‌های استخراج اعمال شود. بسیاری از این استان‌ها از مدت‌ها پیش، به دلیل وفور انرژی، اعم از هیدروالکتریک یا سوخت فسیلی، کانون استخراج بیتکوین بوده‌اند.

یک تفاوت جزئی میان ممنوعیت در آن‌هوئی و پنج استان دیگر وجود دارد. در استان‌های دیگر این ممنوعیت به دلایل زیست محیطی و اثر کربن اعمال شد، به ویژه استان مغولستان داخلی که استانی با معادن غنی زغال سنگ بود. اما علت ممنوعیت در آن‌هوئی کمبود نیرو و انرژی است. ضمن آنکه ممنوعیت آن‌هوئی به سبب اخطار شرکت ” The State Grid” انجام شده است. این شرکت تأمین‌کنندۀ نیروی برق ملی چین است و در جهان یکی از بزرگترین‌هاست.

منبع: decrypt.co

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

سیزده − نه =