8 نکته اساسی که هر سرمایه گذار کریپتو باید بداند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

8 نکته اساسی که هر سرمایه گذار کریپتو باید بداند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر به عنوان یک تازه‌کار که به تازگی با مفهوم بلاک چین آشنا شده، وارد فضای کریپتوکارنسی شده‌اید، سوالات زیادی فکرتان را مشغول می‌کند.

سوالاتی همچون «آیا واقعا حباب بیت کوین ترکید؟» و «برای شروع خیلی دیر است؟» اما این‌ سوالات به شما کمکی نخواهد کرد. درواقع مهم‌ترین سوالی که باید از خودتان بپرسید باید ابن باشد: «چه نکاتی در مسیر سرمایه گذاری در بازار رمزارزها موفقیت را به ارمغان می‌آورد؟»

همان‌طور که می‌دانید، بازار ارزهای دیجیتال همیشه با فراز و نشیب‌های زیادی روبه‌رو بوده است. اگر نگاهی به تاریخچه قیمتی بیت کوین بیاندازید، متوجه می‌شوید که تا به امروز تغییر قیمت‌های چشم‌گیری در آن اتفاق افتاده و گاهی این بازار خرسی و گاهی گاوی بوده است.

نکته قابل توجه در این قسمت این جاست که برای هر بازار خرسی، یک بازار «گاوی» (Bull Market) وجود دارد و این چرخه تا ابد ادامه پیدا می‌کند.

مهم‌ترین نکته‌ای که به توجه نیاز دارد، می‌تواند این باشد که علیرغم اینکه سقوط بازار ارزهای دیجیتال اخیرا بسیار زیاد بوده است اما این به هیچ عنوان به معنای پایان کار آن‌ها نیست، بلکه ورود سرمایه‌گذاران به این عرصه از همیشه نیز بیشتر شده است.

در واقع پلتفرم اوراق بهادار اعلام کرد که 72 درصد از سرمایه‌گذاران قصد سرمایه گذاری بیشتری را در 12 ماه آینده دارند؛ بنابراین بهتر است شما نیز با توجه به این داده‌ها برای آغاز این مسیر پرریسک آماده شوید.

همان‌طور که هر مسیر دیگری برای ختم شدن به موفقیت به آمادگی‌هایی احتیاج دارد، ما در این مسیر نیز 8 نکته اساسی برای موفقیت را به شما ارائه می‌کنیم.

با ما همراه باشید.

 

 

نکات سرمایه گذاری در کریپتو

  1. به «سروصداها» بی‌توجه باشید

بسیاری از منکران ارزهای دیجیتال در فضاهای دیجیتال سخنرانی‌هایی مبنی بر کلاهبرداری بودن کریپتوکارنسی‌ها می‌کنند. از طرف دیگر رشد روزافزون جمعیت در جهتی موافق با چشم‌اندازهای اقتصادی و اپلیکیشن‌های کاربردی ارزهای دیجیتال، حرکت می‌کند.

هر دوی این گروه‌ها سروصدای زیادی داشته و مشتاق به تولید کردن صداهای بلندتر از یکدیگر هستند؛ بنابراین تنها انتظار می‌رود که این سروصداها روزبه‌روز بلندتر از قبل شوند.

برای اینکه در این فضا بتوانید موفق عمل کنید، در مرحله اول باید بدانید: «به سروصداها بی‌توجه باشید.»

  1. منتظر «غیرمنتظره‌ها» باشید

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال به قدری زیاد است که بی‌توجهی به آن‌ها را تقریبا غیرممکن می‌کند. سرمایه‌گذاران باتجربه در بازار ارزهای دیجیتال به این نوسانات، که در بازارهای سنتی به این شدت وجود ندارد، عادت کرده‌اند.

زمانی‌که از لحاظ روحی و روانی با افت‌وخیزها شدید و بعضا وحشت‌آور ارزهای دیجیتال آشنا باشید، زمانی که بازارها با ریزش‌های شدید مواجه می‌شوند، به جای اینکه از روی احساسات تصمیمات شتاب‌زده بگیرید، عاقلانه عمل می‌کنید.

  1. از استراتژی‌های «غیرعقلانی» سرمایه گذاری، اجتناب کنید

یکی از اشتباهات رایج سرمایه‌گذاران کریپتو پیوستن به گروه “Pump and Dump” است. گروه‌های ویژه‌ای در فضای مجازی ممکن است به شما وعده‌هایی راجع‌به ارائه نکات سرمایه گذاری در ارتباط با کوین یا توکن خاصی نیز بدهند. شما به هر قیمتی باید از این گروه‌ها دوری کنید، کسانی‌ که وارد این مسیر شده‌اند، نتایج رضایت‌بخشی نداشتند.

مشکل اینجاست،

به همین دلیل، اگر دلایل منطقی و محکمی پشت استراتژی‌های معاملات و سرمایه‌گذاری وجود نداشته باشد، آن توصیه‌ها تنها منجر به از دست رفتن پول می‌شوند.

نکات سرمایه گذاری در کریپتو

  • «دقت» لازم را به کار ببرید

در عصر مدرن دیجیتال، حتی داشتن یک وای‌فای برای کسب اطلاعات در زمینه ارزهای دیجیتال، کافی است؛ بنابراین هیچ بهانه‌ای برای سرمایه گذاری بدون اطلاعات کافی از دارایی اصلی، وجود ندارد.

تقریبا می‌توان گفت که وایت پیپر تمام کوین‌ها به صورت آنلاین در اینترنت موجود است. مطالعه وایت‌پیپر (withePaper) یک کوین قبل از سرمایه گذاری درست مانند داشتن یک نقشه در مسیر حرکت سفر لازم و ضروری است.

مطالعه وایت پیپر هر ارز دیجیتال می‌تواند چشم‌اندازی نسبی نسبت به آینده آن ارز ارائه کند. اگر برای‌تان نحوه فعالیت یا درآمدزایی یک کوین غیرممکن به نظر می‌رسد، بنابراین عاقلانه‌تر است که به دنبال یک فرصت سرمایه گذاری دیگر باشید.

  1. تمام انتخاب‌های سرمایه گذاری‌تان را به «یک سبد» محدود نکنید

زمانی که بحث سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در میان است، معمولا یک نصیحت کلی غالب می‌شود: تنوع داشتن تنها راه حل موجود است.

همانطور که متخصصین سرمایه گذاری در سایر کیس‌های سرمایه گذاری نیز توصیه می‌کنند، تنوع داشتن در سبد سهام کریپتو نیز یکی از راه‌های اساسی برای داشتن یک سرمایه گذاری سالم است.

اگر شما به قدر کافی تحقیقات‌تان را انجام داده‌اید، وقت آن‌ است که فرصت‌های سرمایه گذاری برای کوین‌های مختلف را دریابید. همانطور که این ویژگی در سرمایه گذاری‌های سنتی نیز صدق می‌کند؛ شما‌ می‌توانید در بخش‌های مختلف با فعالیت‌های مختلف، سرمایه گذاری کنید.

  1. یک ایمیل شخصی جایگزین داشته باشید

استفاده از یک ایمیل معمول و روزانه در مبحث سرمایه گذاری‌های ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذار را در خطر نفوذهای امنیتی قرار می‌دهد.

برای جلوگیری از چنین ریسکی معمولا پیشنهاد می‌شود که از یک ایمیل دیگر، مخصوص به فعالیت‌های معاملاتی و سرمایه گذاری، با استفاده از پسوورد دو مرحله‌ای، استفاده کنید.

علاوه بر همه این‌ها، در انتخاب یوزرنیم (User name) و پسوردتان نیز مطمئن شوید که از هیچ‌گونه اطلاعات شخصی قابل‌ شناسایی استفاده نکنید. به این ترتیب کار را برای هکرها سخت‌تر می‌کنید.

  1. نحوه کار کیف‌ پول‌های «سرد و گرم» را یاد بگیرید

ذخیره ارزهای دیجیتال به دو شکل آفلاین (کیف پول سرد) و آنلاین (کیف پول گرم) انجام می‌شود. دسترسی راحت‌تر، نکته‌ای است که کیف پول‌های گرم را برای کاربران مطلوب‌تر می‌کند؛ با این حال هرچقدر که این گزینه برای شما مطلوب‌تر باشد، برای هکرها نیز همینطور است چرا که فرایند هک کردن را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند. این درحالی است که هک کردن کیف پول‌های سرد، به این راحتی نیست.

  1. در ارتباط با کیف پول‌های «موبایلی»محتاط باشید

ذخیره و نگهداری مقدار زیادی ارز دیجیتال در کیف پول‌های موبایلی بسیار خطرناک و پرریسک است. در زمینه سرمایه گذاری، موبایل‌ها هم از لحاظ الکترونیکی و هم از لحاظ فیزیکی بسیار خطرپذیر هستند.

درست است که فعالیت با این نوع از کیف پول‌ها راحت‌تر است، اما از لحاظ امنیتی به هیچ عنوان نمی‌توان راحتی را نسبت به امنیت ارجحیت داد.

نکات سرمایه گذاری در کریپتو

جمع‌بندی

امیدواریم که این نکات که از اهمیت ویژه‌ای نیز برخوردار هستند، در زمینه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برایتان مفید واقع شوند. اگر با مطالعه این نکات همچنان احساس می‌کنید به توصیه‌های بیشتری نیاز دارید، بهتر است به متخصصین اقتصادی مراجعه کنید، در هر حال امنیت سرمایه‌ شما در اولویت قرار دارد.

منبع: forbes.com

نویسنده: مهشید ربیعی

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنچاه هشت + = شصت هفت