نگاه بازار رمزارز به آسیای پس از چین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

نگاه بازار رمزارز به آسیای پس از چین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پس از آنکه چین صنعت آزاد رمزارز را سرکوب کرد، کشورهای دیگر آسیایی، مانند سنگاپور و تایلند و اندونزی، همچنان چشم‌اندازهای خود را در صنعت رمزارز گسترده‌تر می‌کنند.
یکی از ویژگی‌های اساسی رمزارز آن است که بازار این دارایی فراتر از حوزه‌های قضایی رسمی است. یکی از قطب‌های کلیدی که موجب پذیرش رمزارزها و نوآوری در آن‌ها شده، آسیاست. این منطقه در تعریف و تثبیت مسیرهای صنعت ارزهای رمزنگاری‌شده نقشی کلیدی دارد.
چین‌آنالسیس (Chainanalysis) گزارش داده است که در نیمۀ اول سال 2021، آسیای مرکزی و جنوبی به تنهایی شاهد رشد 706 درصدی در تراکنش ارزهای دیجیتال بوده است، و همین آن را به سومین منطقۀ در حال رشد بازار رمزارز تبدیل کرده است.
سال گذشته، آسیا تحت سیطرۀ تحولاتی بود که در چین به وقوع پیوست. اما به نظر می‌رسد اکنون فصل جدیدی، بدون حضور چین، باز شده است و سرعت نوآوری‌های امور مالی غیرمتمرکز شتاب گرفته است.
سنگاپور در حال حاضر یکی از مراکز مهم خدمات مالی و ثروت جهانی است و در این زمینه پیشتاز است. در این کشور از سال 2019، رمزارز تحت‌لوای قوانین جدید قرار گرفته است و بازیگران بازار رمزارز در تلاش برای برآورده کردن الزاماتی هستند که مقامات سنگاپور تعیین کرده‌اند.
با وجود آنکه همین سختگیری خوش‌بینی بازار رمزارز به سنگاپور را کاهش داده، اما باید به یاد داشت که این کشور، با چارچوب‌های نظارتی مترقی خود و نرخ مالیات شرکتی پایین، حامی کسب‌وکارهاست و در این زمینه زیرساخت‌های نیرومند و ثبات سیاسی دارد.
تایلند نیز با مشارکت فعال استارتاپ‌های رمزارز و موسسات مالی سنتی خود در این زمینه سروصدای زیادی کرده است. چهارمین بانک بزرگ تایلند رو به امور مالی غیرمتمرکز آورد و اخیرا بازار NFT خود را نیز معرفی کرد. قدیمی‌ترین شرکت وام‌دهندۀ این کشور نیز وارد این بازار شد و بیشتر سهم را در بزرگترین صرافی ارز دیجیتال تایلند، بیتکوب (Bitkub)، دارد.
همچنین ادارۀ گردشگری تایلند در حال بررسی امکان پرداخت با ارز دیجیتال است. بانک مرکزی این کشور برنامه‌ریزی کرده تا قوانین جامع‌تری را برای ارزهای رمزنگاری‌شده وضع کند.
اندونری نیز یک بازار آسیایی بالقوه برای رمزارزهاست. در این کشور، حجم معاملات رمزارز ده برابر شده است و در ماه اکتبر 2021 به 50 میلیارد دلار رسید. اکنون در اندونزی تعداد معامله‌گران رمزارز بیش از معامله‌گران بورس است. تنها چیزی که شهروندان این کشور نیاز دارند یک گوشی هوشمند، دسترسی به اینترنت و داشتن حداقل 0.75 دلار پول است.
مقامات اندونزی در برابر بازار رمزارز رویکردهای متغیری داشته‌اند؛ آن‌ها پرداخت‌های رمزنگاری‌شده را ممنوع کرده‌اند، اما تجارت آن را قانونی کرده‌اند و برنامه‌هایی برای راه‌اندازی یک صرافی ملی ارز دیجیتال دارند.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ سه = یک