نیرومندتر شدن شبکۀ بیتکوین با دوبرابر شدن هش ریت - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

نیرومندتر شدن شبکۀ بیتکوین با دوبرابر شدن هش ریت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به‌نظر می‌رسد که روزهای ناگوار برای شبکۀ بیتکوین به پایان رسیده، زیرا هش‌ریت شبکه دو برابر شده و معیارهای دیگر شبکه نیز به آرامی در حال بهبود هستند.

ممنوعیت چین برای عملیات استخراج چین، بدون‌تردید، در شبکۀ بیتکوین اختلال ایجاد کرد، زیرا ماینرها مجبور بودند که ماشین‌های خود را خاموش کنند و برای ادامه کار خود از منطقه بروند.

ممنوعیت سراسری در برابر استخراج موجب جابجایی نیمی از ماینرها در چین شد و هش ریت بیت کوین را تا 60 درصد کاهش داد. اما تقریبا دو ماه بعد شرایط تغییر کرد، و هش‌ریت به میزان 100 درصد افزایش یافت.

هش‌ریت یا قدرت رایانه یک معیار امنیتی مهم در بلاکچین بیت کوین است. هش‌ریت بالا به معنای امنیت بالاتر است، در نتیجه شبکه در برابر حملات مقاومت بیشتری دارد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که افزایش ممنوعیت در چین موجب شد که تولید بلاک در این شبکه کندترین حالت خود را تجربه کند و ماینرها بخش قابل‌توجهی از درآمد خود را از دست بدهند.

در طول این مدت به جای 144 بلاک، 58 بلاک جدید استخراج شد. همچنین درآمد ماینرها در مقایسه با 70 میلیون دلار در ماه مه که زمان اوج بود، به 13 میلیون دلار در ماه ژوئن کاهش یافت؛ این یعنی 80 درصد کاهش ظرف یک ماه.

وضعیت استخراج بیت کوین در حال بهبود یافتن است. بسیاری از ماینرها به جاهای دیگر مهاجرت کرده‌اند، مانند اروپا و ایالات متحد، تا فعالیت خود را از سر بگیرند. بنابراین تسلط چین بر این موضوع کاهش یافته و شبکۀ بیت کوین غیرمتمرکزتر شده است.

از ماه ژوئن تا کنون، هش ریت دوبرابر شده است. داده‌های “Bitinfocharts” نشان می‌دهد که قدرت رایانه در شبکه به بالای 130 GH/s بازگشته، و این یعنی حدود 100 درصد افزایش نسبت به دو ماه پیش که این نرخ 67 GH/s بود.

نیرومندتر شدن شبکۀ بیتکوین با دوبرابر شدن هش ریت

هش ریت بیتکوین، منبع: Bitinfocharts

معیارهای کلیدی دیگر در بلاکچین بیت کوین، مانند درآمد ماینرها و سختی استخراج نیز در حال بهبود هستند. در ابتدای ماه جاری، درآمد ماینرها به ازای هش، از 5.6 BTC/EH به 8.8 BTC/EH رسید. همچنین سختی استخراج که به 14T رسیده بود، هم‌اکنون 17.6T است.

با وجود این، این معیارها هنوز راه زیادی دارند تا دوباره میزان اوج خود در ماه مه را تجربه کنند.

سختی استخراج بیت کوین، منبع: Bitinfocharts

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنچاه چهار ÷ شش =