نیمه هاوینگ باعث ریزش بیت‌کوین می‌شود؟!؟! - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

نیمه هاوینگ باعث ریزش بیت‌کوین می‌شود؟!؟!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خبر: نیمه هاوینگ باعث ریزش بیت‌‌کوین می‌شود؟!؟! 

نصف شدن میزان استخراج بیت‌کوین یکی از رویدادهای مورد انتظار برای کل صنعت دارایی‌های دیجیتال است، زیرا منجر به افزایش قابل‌توجه قیمت طلای دیجیتال می‌شود. اما یک نقطه زمانی در بین آخرین هاوینگ و هاوینگ بعدی، به اصطلاح “نیمه‌ی میانی هاوینگ” ممکن است چندان برای بازار خوشایند نباشد.

داده‌های قدیمی پلتفرم داده‌های زنجیره‌ای “Santiment” هر نقطه بین هاوینگ‌هایی را که بازار قبلاً دیده‌بود برجسته کرد. طبق نمودار، هر رویداد اواسط هاوینگ با یک قیمت مشخص شده‌است، پس‌ازآن نقطه ارزش بیت‌کوین تا هاوینگ بعدی کاهش یافته‌است.

همانطورکه پست ” Santiment ” نشان می‌دهد، بازار ما بین هاوینگ بعدی در اصلاح باقی می‌ماند. تجزیه و تحلیل این شرکت بر اساس داده‌های چرخه های قبلی است که طی آن بیت‌کوین برای شکستن مقاومت‌های مهم، وارد فاز رشد شده و به طور کلی عملکرد مثبتی داشته‌است.

کارشناسان همچنین خاطرنشان می‌کنند که هنوز مشخص نیست که آیا بیت‌کوین از همان الگوی قبلی پیروی می کند یا خیر، زیرا همچنان در روند صعودی تازه که از اواسط ماه مارس (اواخر اسفند1400) شروع شده، باقی‌مانده‌ است.

چرخه‌ها ممکن است شکسته‌ شوند همچنین ” U.Today ” قبلاً دیدگاه کارشناسان مختلف بلاکچین و رمزارزها را در مورد رویدادهای هاوینگ که قبلاً تأثیر زیادی بر بازار رمزارزها داشتند به اشتراک گذاشت. ویلی‌وو، تحلیلگر چین، خاطرنشان کرد که نصف شدن ممکن است دیگر تاثیر مشابهی بر بازار و صنعت نداشته باشد زیرا جریان‌های نهادی عظیمی که در سال 2021 شاهد بودیم وارد بازار شده‌اند.

براساس این فرضیه، بیت‌کوین دیگر یک دارایی صرفا خرده‌فروشی نیست که بیشتر توسط سرمایه‌گذاران کوچکتر مورد معامله قرار می‌گیرد. بخش عمده‌ای از عملکرد قیمت بیت‌کوین در دست موسسات مالی و پروژه‌های بزرگی مانند “Terra Foundation” است که تنها از ژانویه (دی 1400) یک میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری کرده‌است. باافزایش سهم وجوه سازمان‌های نهادی در عرضه بیت‌کوین در گردش، نصف شدن ممکن است دیگر اثر مشابهی نداشته باشد.

منبع: u.today

لینک کوتاه: https://blog.didex.ir/?p=7990

// پایان خبر: نیمه هاوینگ باعث ریزش بیت‌کوین می‌شود؟!؟! //

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

یک × = 1