هاردفورک آلونزو به افزایش ارزش کاردانو کمک نکرده است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

هاردفورک آلونزو به افزایش ارزش کاردانو کمک نکرده است

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

با وجود آنکه هاردفورک آلزانو در شبکۀ کاردانو اجرا شد، قیمت توکن این شبکه (ADA) از آن زمان تاکنون پیوسته کاهش یافته است.
در دوماه گذشته، با وجود آن‌که قیمت اتریوم و بیت‌کوین چندین برابر شده است، کاردانو هنوز افزایش قیمت پیدا نکرده است. به نظر می‌رسد که راه‌اندازی قراردادهای هوشمند به افزایش قیمت این رمزارز کمکی نکرده و ارزش بازار آن همچنان در حال کاهش است.
در 2 سپتامبر قیمت کاردانو به بیش از 3 دلار رسید و ارزش بازار آن از 100 میلیارد دلار گذشت. از 7 سپتامبر ارزش این رمزارز به همراه بقیۀ بازار رمزارز کاهش یافت.
پس از حدوداً یک هفته، تیم پشتیبان کاردانو اعلام کردند که هاردفورک آلونزو در شبکۀ این رمزارز اجرا شده است. این هاردفورک قابلیت قراردادهای هوشمند را به این شبکه افزود. پس از آن قیمت کاردانو به 2.71 رسید، اما روز بعد دوباره به 2.5 دلار کاهش پیدا کرد.
از آن پس، بازار خرسی کاردانو ادامه یافته است. این رمزارز نتوانست در ماه اکتبر در کنار بیت‌کوین افزایش قیمت پیدا کند و ظرف 90 روز گذشته پیوسته قیمتش کاهش یافته است. هم‌اکنون ارزش بازار کاردانو 50 میلیارد دلار است و جایگاه خود را در میان 5 رمزارز برتر بازار از دست داده است.
کاردانو و اتریوم در اوایل امسال رقیب تلقی می‌شدند. پس از راه‌اندازی قراردادهای هوشمند، برخی تصور می‌کردند که ارزش کاردانو هم‌تراز اتریوم خواهد شد. به ویژه آن‌که این بلاکچین در مقایسه با اتریوم و بیت‌کوین اثرات کربنی کمتری دارد.
چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو حتی با تسلا بحث کرده تا این رمزارز را به عنوان پرداخت بپذیرد. به خصوص به این دلیل که ایلان ماسک اعلام کرده بود که شرکت وی از پذیرش بیت‌کوین، به سبب آثار منفی زیست‌محیطی آن، خودداری می‌کند؛ لازم به ذکر است که شبکۀ کاردانو مصرف انرژی قابل توجهی ندارد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

40 − سی شش =