هاردفورک لندن در شبکۀ اتریوم 5 اوت اجرا می‌شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

هاردفورک لندن در شبکۀ اتریوم 5 اوت اجرا می‌شود

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اکوسیستم اتریوم در حال آماده شدن برای ارتقای “EIP 1559” (هاردفورک لندن) است که قرار است 5 اوت اجرا شود. این ارتقا جزئی از تغییرات وسیع‌تر است که هدف از اجرای آن از میان بردن کاربرد توکن‌های گس “GST2” و “CHI” است.

این دو توکن دیجیتال بدین منظور استفاده می‌شود تا کاربران را ترغیب کند که داده‌هایی را از شبکه حذف کنند، اما با پروتکل “EIP 1559” و سیستم جدیدی که برقرار خواهد کرد، نیازی به آن‌ها نخواهد بود.

تیم بیکو (Tim Beiko)، توسعه‌دهندۀ اتریوم، می‌گوید که بی‌استفاده شدن این دو توکن نهایتا به این معنا نیست که آن‌ها عملا مهم نبودند. بیکو به این نکته اشاره کرد که توسعه دهندگانی که از هرگونه کاهشی در کارمزد استفاده می‌کنند تا شبکه را با اطلاعات بی‌فایده پر کنند، از این توکن‌های گس استفادۀ نابجا می‌کنند.

هاردفورک لندن کاربران شبکه را تحت کنترل بیشتری قرار می‌دهد، زیرا یک کارمزد گس پایه‌ پیشنهاد می‌شود و همچنین مدلی که به نفع ماینرها عمل می‌کند، نیز از میان می‌رود. در حالی که توکن “CHI” منسوخ خواهد شد، این پروتکل مسیرهای جایگزینی را انتخاب کرده تا کسانی که در اکوسیستم این پروتکل هستند و موقعیت توکن یاد شده بر آن‌ها تاثیرگذار است، انگیزه بگیرند.

در چشم‌اندازی وسیع‌تر، هاردفورک لندن که قرار است با تعداد 12965000 بلاک روی شبکه برود، مقدمۀ راه‌اندازی پروتکل اثبات سهام، اتریوم 2 است. راه‌اندازی این پروتکل اثبات سهام راه حلی نهایی برای چالش‌های محوری بلاک چین اتریوم است.

بلاکچین اتریوم دچار مسائلی چون مقیاس‌پذیری، تراکم شبکه و بالا بودن نرخ گس است. سپرده‌گذاری بیش از پیش در آدرس قرارداد پروتکل اتریوم 2 نشانۀ حمایت از راه‌اندازی این پروتکل است.

منبع: blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ هشتاد شش = نود چهار