هاردفورک مونرو ماه‌جولای راه‌اندازی می‌شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

هاردفورک مونرو ماه‌جولای راه‌اندازی می‌شود

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

خبر: هاردفورک مونرو ماه‌جولای راه اندازی می شود

طبق اعلام تیم توسعه‌دهندگان مونرو، (XMR)، شبکه مونرو برای راه‌اندازی هاردفورک شبکه اصلی در ارتفاع بلوک 2,668,888 به یک اجماع عمومی رسیده‌است. هاردفورک این کوین حریم خصوصی محبوب، شامل افزایش اندازه حلقه زنجیر از 11 به 16، افزودن view tags  به خروجی‌ها برای کاهش زمان اسکن کیف‌پول، معرفی bulletproofs  و اعمال تغییراتی در کارمزدهای شبکه خواهدبود.

افزایش تعداد امضاهای حلقه برای اطمینان ازاین است که تراکنش‌ها از مجموعه‌های ناشناس بیشتری برخوردار هستند و همین‌امر، مهندسی معکوس منابع تراکنش را دشوارتر می‌کند. یکی از توسعه‌دهندگان اشاره کرده‌است که view tags می‌توانند زمان اسکن شبکه را تا 40درصد هنگام استخراج کلیدعمومی خروجی تراکنش‌های ناشناس کاهش‌دهند. تغییرات برای حداکثر اندازه بلوک مونرو تا 14 برابر در سال ( به جای 32 برابر که بر ارزش کارمزد آن تأثیر می‌گذارد) تأییدشد. درنهایت، Bulletproofs، یک پروتکل هیچ آگاهی (zero-knowledge proving system) است که برای اثبات برد در شبکه مونرو استفاده خواهدشد. این ویژگی منجربه افزایش سرعت فرایند رمزگذاری و تأیید در بلاک‌چین می‌شود.

موضوع کوین‌های حریم خصوصی اخیراً بحث‌های زیادی را در میان جامعه رمزنگاری ایجاد کرده‌است. برخی به پتانسیل این دارایی‌ها در تضمین ناشناس ماندن بیشتر در طول مدت تراکنش‌ها اشاره می‌کنند، درحالی که برخی دیگر نگرانی‌هایی را درمورد استفاده از XMR در تراکنش‌های غیرقانونی و پذیرش آن توسط گروه‌های افراطی مطرح می‌کنند. سال گذشته، کراکن پس از فشارهای شدید نظارتی، XMR را از دسترس مشتریان بریتانیایی خود خارج کرد.

منبع: cointelegraph

لینک کوتاه: https://blog.didex.ir/?p=8193

//پایان خبر: هاردفورک مونرو ماه جولای راه‌اندازی می‌شود //

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

9 × یک =