هشدار جدی رئیس SEC علیه محصولات وام‌دهی رمزنگاری - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

هشدار جدی رئیس SEC علیه محصولات وام‌دهی رمزنگاری

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) حلقه نظارتی‌اش را بر بازار رمزنگاری‌ محکم‌تر کرده است. گری جنسلر (Gary Gensler)، رئیس فعلی این سازمان در مصاحبه اخیر با فایننشال تایمز، به وام‌دهندگان رمزنگاری هشدار جدی داد.

جنسلر گفته سرمایه‌گذارانِ بازار رمزنگاری مستحق همان نوع حفاظتی هستند که بسیاری در بازار سنتی از آن برخوردارند. او توضیح داد: «فضای رمزنگاری‌شده فعلی قطعاً اکنون در شرایطی است که سرمایه‌گذارانِ آن، بدون حمایت‌های لازمِ قوانین بانکی، بیمه، اوراق بهادار و نظارت بر بازار، در آن سر می‌کنند و من فکر می‌کنم که این آسیب‌زننده است.»

بحث و جدل در مورد محصولات وام‌دهی رمزنگاری با صرافی کوین بیس (Coinbase) آغاز شد که نشان داد از سوی SEC تهدید به شکایت در مورد «وام‌دهی استیبل کوین منتشر نشده‌اش» شده است.

این صرافی ارزهای دیجیتال، در یک پست وبلاگ و به طور رسمی SEC را به دلیل عدم ارائه شفافیت در مورد مقررات امنیتی، مورد انتقاد قرار داد.

سرنوشت وام دهندگان رمزنگاری نامشخص است

کوین بیس پس از 6 ماه مذاکرات ناموفق با SEC، برنامه‌های خدمات وام‌دهی رمزنگاری خود را کنار گذاشته است. تمرکز اصلی اکنون بر روی سیستم‌عامل‌های اصلی وام‌دهی رمزنگاری مثلِ “BlockFi”، “Celsius”، “crypto.com” و چند برنامه دیگر است.

در عین‌ حال با نگاهی به موضع تهاجمی SEC، این احتمال وجود دارد که تهدیدها به سایر ارائه‌دهندگان خدمات مشابه گسترش یابد.

در حالی‌که این سازمان ادعا می‌کند که برای مذاکره با ارائه دهندگان خدمات باز است، تجربه صرافی کوینبیس کاملاً برعکس آن را نشان می‌دهد.

همچنین گری جنسلر رییس این سازمان که پیش از کسب این سمت به عنوان قهرمان رمزنگاری مورد تحسین قرار می‌گرفت، ثابت کرده که مانع بزرگی برای نوآوری در زمینه رمزنگاری است.

او بر موضع خود در مورد نیاز به مقررات سخت‌گیرانه برای اطمینان یافتن از اینکه سرمایه‌گذاران مورد حمایت قرار می‌گیرند، پافشاری می‌کند.

این در حالی است که ارائه شفافیت در مورد نحوه اجرای SEC، وجود ندارد. بسیاری از مدیران و قانونگذاران سابق نظارتی خواستار وضوح بیشتر جنسلر و SEC هستند.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

45 ÷ = پنج