هش ریت اتریوم رکورد جدیدی را ثبت کرد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

هش ریت اتریوم رکورد جدیدی را ثبت کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

هش ریت اتریوم به اوج جدیدی رسیده است و این نشان می‌دهد که احتمالا ماینرهایی که از چین خارج شده‌اند، فعالیت خود را دوباره آغاز کرده‌اند.

در ماه می 2021، به دنبال افزایش فعالیت در شبکۀ اتریوم و رسیدن قیمت اتر به 4300 دلار، هش ریت این شبکه به اوج 632.8 TH/s رسید. اما پس از آنکه مقامات چین فعالیت‌های مربوط به رمزارز، به ویژه استخراج، را ممنوع و متوقف کردند، این شاخص شروع به کاهش کرد.

این اقدام دولت چین نه تنها موجب کاهش قیمت اتر تا 2502 دلار شد، بلکه هش ریت شبکۀ اتریوم را نیز به کمترین میزان در مدت سه ماه رساند. زیرا ماینرها هیچ گزینه‌ای جز خاموش کردن دستگاه‌های خود و مهاجرت به کشورهای دوست‌دار کریپتو نداشتند.

تا سپتامبر 2021، تعداد ماینرهای چین کاهش یافته است و به نظر می‌رسد که آن‌ها فعالیت خود را در مناطق دیگر آغاز کرده‌اند، و این موضوع از افزایش هش ریت شبکه پیداست.

طبق داده‌های “Etherscan”، هش ریت شبکه روز یکشنبه به اوج 715.4 TH/s رسید و این نشان می‌دهد که ماینرها دوباره خود را احیا کرده‌اند.

هش ریت اتریوم، منبع: Etherscan

ماینرهای اتریوم طی ماه‌های گذشته، به رغم محدودیت‌های دولت چین و همچنین اجرای هارد فورک لندن روی شبکه، پایداری خود را نشان داده‌اند.

این ارتقا بخشی از حرکت شبکۀ اتریوم به نسخۀ 2 است و نهایتا موجب می‌شود که الگوریتم آن از مکانیزم اثبات کار به اثبات سهام تغییر کند. هاردفورک لندن اجرا شد تا هزینه‌های شبکه کاهش یابد. طبق داده‌های “Dune Analytics”، بیش از 290 هزار اتر معادل 967 میلیون دلار در اصل برای پاداش دادن به ماینرها برنامه‌ریزی شده بود و پس از اجرای هاردفورک لندن سوزانده می‌شود.

بسیاری باور دارند که این ارتقا موجب می‌شود بسیاری از ماینرها از شبکۀ اتریوم به شبکه‌های دیگری چون سولانا بروند. با وجود این گمانه‌زنی‌ها ماینرهای اتریوم همچنان متعهد باقی مانده‌اند.

منبع: cryptopotato.com

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هفتاد هشت ÷ = بیست شش