ونزوئلا برق مراکز استخراج بیت کوین را قطع کرد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ونزوئلا برق مراکز استخراج بیت کوین را قطع کرد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

برق ماینرهای بیت کوین در یکی از مهم‌ترین استان‌های صنعتی ونزوئلا قطع شد. در 7 اوت، مقامات منطقه‌ای عملیات استخراج کریپتو را در این استان، با قطع کردن برق ماینرها، متوقف کردند. این اقدام خلاف قوانین ونزوئلاست.

طبق قوانین ملی، استخراج بیت کوین در کشور ونزوئلا تحت نظر ادارۀ نظارت بر فعالیت‌های مربوط به رمزارزهاست که استفاده، فروش، واردات و ساخت دستگاه‌های استخراج در این کشور را مجاز می‌داند.

ادارۀ ملی نظارت بر رمزارزها لایحه‌ای را تصویب کرده که استخراج کریپتو را در این کشور قانونی می‌شمرد. اما از آنجا که ناظر ونزولایی برای مراکز استخراج کریپتو مجوز صادر کرده، گمان می‌رود که اقدام به توقف فعالیت استخراج علیه مراکزی صورت گرفته که ثبت نشده‌اند و مجوز ندارند.

در تازه‌ترین اقدامی که برای توقف فعالیت‌های زیرزمینی انجام شده، مقامات 140 قطعه تجهیزات استخراج را ضبط کرده‌اند.

تا کنون هیچ بیانیۀ رسمی منتشر نشده است، اما طبق گفتۀ منابع آگاه، ممکن است که مقامات برق عملیات استخراج را به سبب مصرف بالای انرژی در این ناحیۀ صنعتی قطع کرده باشد.

در چنین شرایطی شرکت ملی برق و ادارۀ نظارت بر فعالیت رمزارزهای ونزولا در حال برنامه‌ریزی برای ارزیابی شرایط هستند تا به راه حلی برای ماینرها دست یابند.

علاوه بر مسئلۀ زیرزمینی بودن برخی مراکز استخراج، این گزارش به دلیل دیگری نیز اشاره می‌کند و آن انتخابات داخلی حزب حاکم ونزوئلا، یعنی حزب سوسیالیست متحد، است که در روزهای آتی انجام خواهد شد.

ممکن است این رویداد سیاسی بر توقف فعالیت استخراج در این ایالت صنعتی کلیدی تأثیرگذار بوده باشد، با این هدف که استفاده از انرژی را به حداقل برساند و از اختلال در شبکۀ برق جلوگیری کند؛ اما صاحبان این صنعت تصمیم گرفته‌اند در این باره اظهار نظر نکنند و منتظر ملاقات با مقاماتی باشند که در پشت پردۀ این تصمیم قرار دارند.

منبع: cryptoslate.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

نود پنج − 87 =