ویتالیک بوترین به اتریوم 2 اعتماد دارد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ویتالیک بوترین به اتریوم 2 اعتماد دارد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ویتالیک بوترین می‌گوید هم‌اکنون که هارد فورک لندن بدون مشکل کار می‌کند، به اتریوم 2 دید مثبت‌تری دارد. پس از اندکی تأخیر، هاردفورک لندن روز پنج‌شنبه ساعت 13 به وقت گرینویچ راه‌اندازی شد. بوترین گفت که این راه‌اندازی موفق شاهدی است بر اینکه اکوسیستم اتریوم قابلیت تغییر برای بهتر شدن را دارد.

در واقع، بوترین این سخنان را خطاب به کسانی بیان کرد که در توانایی تیم اتریوم برای راه‌اندازی اتریوم 2 تردید داشتند. اظهارات بوترین نشان دهندۀ اعتماد او به اتریوم 2 است که برای اوایل سال 2022 برنامه‌ریزی شده است.

هاردفورک لندن چندین پیشنهاد برای بهبود شبکۀ اتریوم ارائه می‌دهد که اصلی‌ترین‌ آن‌ها “EIP-1559” است. “EIP-1559” برای نخستین بار در سال 2018 به عنوان راه‌حلی برای نوسان کارمزدها و معاملاتی که دچار تأخیر هستند، مطرح شد. در جامعۀ اتریوم کسانی بودند که با این پیشنهاد مخالفت کردند، زیرا معتقد بودند چنین تغییری پاداش ماینرها را به میزان زیادی کاهش خواهد داد.

با وجود این، هزینۀ بالای گس، به ویژه در تابستان سال گذشته، چنین تغییری را ایجاب کرد. اجرای “EIP-1559” هم‌اکنون به معنای هزینه‌های گس قابل‌پیش‌بینی‌تر است که از بی‌ثباتی قیمت جلوگیری می‌کند. اما به خودی‌خود و ضرورتاً به معنای کارمزد ارزان‌تر نیست.

“EIP-1559” همچنین تغییر بسیار مهمی را در اتریوم موجب می‌شود و آن یک سیاست پولی تجدیدنظر شده است که موجب می‌شود کارمزدهای پایه بسوزد و همچون یک مکانیزم ضدتورمی عمل می‌کند.

وقتی به روزرسانی شبکۀ اتریوم به اتمام برسد، این شبکۀ کاملا بر مبنای سیستم اثبات سهام کار خواهد کرد که برخی می‌گویند آیندۀ فناوری بلاکچین است. زیرا موجب پایداری مصرف انرژی می‌شود. بوترین گفته که اتریوم 2 مصرف انرژی شبکه را تا 99 درصد کاهش می‌دهد.

منبع: cryptoslate.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهل شش + = پنچاه پنج