ویتالیک بوترین در میان 100 شخص تأثیرگذار تایم در سال 2021 - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ویتالیک بوترین در میان 100 شخص تأثیرگذار تایم در سال 2021

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، در فهرست 100 شخص تأثیرگذار سال در مجلۀ تایم قرار گرفت. این برنامه‌ نویس به عنوان یک مبتکر و مبدع معرفی شد و تایم توانایی او را در حمایت افراد خلاق دیگر در اتریوم ستایش کرد.
این مجله مهم‌ترین افراد را بر اساس وقایع جاری فهرست می‌کند و نقش خاص آن افراد را در فهرست مشخص می‌کند. افراد دیگر این فهرست عبارت‌اند از: نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور که موجب قانونی شدن بیتکوین در این کشور شد، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و اسپیس‌اکس که از هواداران مهم رمزارز است.
آلکسیوس اوهانیان ، یکی از صاحبان ردیت (Reddit) دربارۀ بوترین گفت:
آنچه ویتالیک را خاص می‌کند این است که او سازندۀ سازنده است. کسی احتمالاً نمی‌تواند همۀ کاربردها و موارد استفادۀ اتریوم را عرضه کند، اما برای شروعش نیاز به ایدۀ یک نفر بود. از آنجا بود که یک دنیای جدید گشوده شد و راه‌های جدیدی برای استفاده از فناوری بلاکچین به وجود آمد…
امسال اتریوم کانون ظهور توکن‌های غیرقابل معاوضه یا NFTها بوده است، این فناوری نحوۀ درآمدزایی هنرمندان و خالقان آثار هنری از کارهایشان را تغییر داده است. Opensea یکی از بازارهای اصلی NFT است و فروش آن از یک میلیارد دلار گذشت.
یکی از پروژه‌های مهم دیگر اتریوم-مبنا که امسال مطرح شد Axie است. Axie در سال 2017 به وجود آمد، اما امروز به علت درآمد قابل‌توجهی که برخی افراد از بازی با آن به دست می‌آورند، مطرح است. Axie در اقتصادهای نوظهوری چون فیلیپین و ونزوئلا تأثیر زیادی داشته است.
اوهانیان در متن خود دربارۀ بوترین به برخی پروژه‌های مهم اکوسیستم اتریوم نیز اشاره کرد و بر این نکته تأکید کرد که هیچ یک از این پروژه‌ها بدون ویتالیک وجود نداشتند و گفت که اشتیاقش به قابلیت‌های اینترنت را به ویتالیک بوترین مدیون است.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنچاه دو − 50 =