ویتالیک بوترین: من از NFT غفلت کردم! - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ویتالیک بوترین: من از NFT غفلت کردم!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویتالیک بوترین، به عنوان یکی از فعال‌ترین اعضای فضای کریپتو، تا‌کنون چیزهای زیادی را دربارۀ این صنعت پیش‌بینی کرده است. او به تازگی دربارۀ بعضی از پیش‌بینی‌هایش در سال‌های گذشته اظهار نظر کرده است.

برخی از پیش‌بینی‌های ویتالیک دیگران را میخکوب کرد، و بعضی هم خنده‌دار بود. اما او از اینکه به اشتباه بودن بعضی پیش‌بینی‌هایش اعتراف کند، شرمزده نیست.

پیش از راه‌اندازی اتریوم در سال 2015، بوترین دربارۀ آیندۀ بیت‌کوین خوش‌بین بود. در سال 2013 او مقاله‌ای نوشت دربارۀ اینکه چگونه بیت‌کوین می‌تواند به محافظت از قدرت خرید و ثروت شهروندان کشورهایی مانند ایران و آرژانتین و چین و آفریقا کمک کند.

او گفت که هفتۀ گذشته از آرژانتین بازدید کرده است. به نظرش پیش‌بینی او دربارۀ پذیرش رمزارز در این کشور به طور کلی درست بود؛ اما پذیرش استیبل‌کوین‌ها بسیار بالاتر است و بسیاری از مشاغل هم‌اکنون با استیبل کوین USDT کار می‌کنند.

او همچنین ده سال پیش دربارۀ قانونگذاری برای بیت‌کوین دیدگاه منفی خود را ابزار کرده بود. امروز او فکر می‌کند که عدم تمرکز بیت‌کوین به این رمزارز کمک می‌کند که در هر شرایط نظارتی می‌تواند به بقایش ادامه دهد، اما به این هزینه که دیگر نمی‌تواند رشد کند.

بوترین همچنین دربارۀ پیش‌بینی‌هایش در خصوص تغییر مکانیزم اتریوم به اثبات سهام صحبت کرد و برآورد زمانی‌اش از اجرای این مکانیزم را اشتباه و خنده‌دار خواند. او گفت که آن زمان پیچیدگی توسعۀ نرم‌افزار را دست‌ِکم گرفته بود و این اشتباه اصلی او بوده است.

بوترین سپس دربارۀ مقاله‌ای که سال 2013 دربارۀ آلت‌کوین‌ها نوشته بود، اظهارنظر کرد. او در این مقاله از آلت‌کوین‌ها دفاع کرده بود. در سال 2017 او به بیت‌کوین‌کش خوشبین و امیدوار بود. اما امروز بیت‌کوین‌کش را یک شکست می‌داند؛ زیرا به نظر او جامعۀ هواداراش ماهیت شورشی دارند و به جای آنکه به یک مسیر منسجم رو به آینده باور داشته باشند، حول مقاومت جمع شده‌اند.

بوترین با اشاره به وایت‌پیپر اتریوم، گفت که او امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای را پیش‌بینی کرده بود، اما NFT را کاملا از قلم انداخته بود.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ 1 = هشت