ویزا از «کانال پرداخت جهانی» رونمایی کرد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ویزا از «کانال پرداخت جهانی» رونمایی کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تیم تحقیقاتی شرکت ویزا (Visa) قابلیت خود به نامِ “Universal Payment Channel”، به اختصار “UPC”، را معرفی کرد. این قابلیت قرار است چندین شبکه بلاکچین را به هم متصل کرده و استیبل کوین‌ها و رمزارزهای بانک مرکزی (CBDC) را بدون هیچ مشکلی بین کاربران منتقل کند.

کانالِ “UPC” به مشاغل، مصرف‌کننده‌ها و بانک‌های مرکزی کمک می‌کند تا ارزش خود را به صورت یکپارچه مبادله کنند.

اعتقاد قوی ویزا به ارزهای دیجیتال

ویزا در حال توسعه کانال پرداخت جهانی بر روی خدمات و ابزارهای مالی موجود است، تا حدودی به این دلیل که با این کار از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. ویزا اعلام کرده که در حال برنامه‌ریزی است تا از پیشرفت‌های فعلی که در CBDC‌ها دیده، جلوتر بماند و سیستمی که هم برای مصرف کنندگان و هم برای معامله‌گران مفید است، ارائه کند.

این شرکت در یک پست وبلاگ بیان کرد: «ما معتقدیم که CBDC‌ها برای موفقیت، باید دو عنصر اساسی داشته باشند: «تجربه مصرف کننده عالی» و «استقبال گسترده تاجران». این به معنای توانایی پرداخت و دریافت پرداخت‌ها بدون در نظر گرفتن ارز، کانال یا عامل است و این همان جایی است که مفهوم UPC ویزا مطرح می‌شود. در حالی‌که UPC در پس زمینه برای اکثر کاربران وجود دارد، قابلیت همکاری متقابلی را ایجاد می‌کند که CBDC را برای مصرف‌کنندگان و مشاغل در سراسر جهان مفید و جذاب می‌کند.»

کانال UPC همچنین شبکه‌های CBDC را با شبکه‌های خصوصی استیبل کوین که مورد بررسی قرار گرفته‌اند، متصل می‌کند و زیرساخت UPC به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا کانال‌های پرداخت جدیدتری اضافه کرده و توان تراکنش‌های بالا را به طور مطمئن ارائه دهند.


تکرار تجربه پرداخت بین المللی در بلاک چین

با UPC ویزا، افراد می‌توانند با استفاده از کارت اعتباری یا بدهی خود، برای یک محصول یا خدمات در کشوری دیگر، با وجوهی که از حساب‌شان کسر می‌شود، پرداخت انجام دهند. در حال حاضر، این سیستم بر اساس شبکه‌های پرداخت قدیمی است که توسط بانک‌های سنتی و بر اساس ارزهای سنتی فیات اداره می‌شود.

به نظر می‌رسد ویزا در حال تکرار سیستم سنتی دوران بلاک چین است و باور دارد که استیبل کوین‌هایی مانندِ “USDC” و “CBDC” در آینده نزدیک به یک روش معاملاتی استاندارد تبدیل خواهند شد.

 

وقت‌شناسی ویزا در معرفی محصول جدید رمزنگاری

زمان اعلام ویزا برای این خدمات، بسیار مهم است؛ چراکه هم استیبلکوین‌ها و هم CBDC‌ها مورد توجه دولت‌ها و نهادهای نظارتی در سراسر جهان قرار گرفته‌اند. کاخ سفید و سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) هر دو قرار است در هفته‌های آینده گزارش‌هایی را منتشر کنند که در آن مورد نقش CBDC‌ها و استیبل کوین‌ها در اقتصاد صحبت می‌شود.

در حالی که اجماع عمومی بر این است که دولت‌ها از ارزهای دیجیتالی استقبال خواهند کرد، هنوز مشخص نیست که آیا این شامل استیبل کوین‌های خصوصی مانند “Tether” و  “USDC” می‌شود یا نه.

تصمیم ویزا در همین راستا ایجاد یک مرکز پرداخت، گواهی بر افزایش نفوذ CBDC‌ها و استیبل کوین‌ها است.

 

هجوم ویزا بهNFT ها

ویزا همچنین اخیراً راه خود را به فضای NFT باز کرده و اولین NFT خود را از مجموعه مشهورِ “CryptoPunk NFT” به مبلغِ 150 هزار دلار خریده است.

منبع: cryptodaily

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشتاد چهار − = هفتاد پنج