پاسخ ویتالیک بوترین به شایعات دربارۀ اتریوم 2 - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

پاسخ ویتالیک بوترین به شایعات دربارۀ اتریوم 2

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شایعاتی دربارۀ تأخیر اجرای اتریوم 2 در رسانه‌های چینی دست به دست می‌شد. ویتالیک بوترین در یک گروه وی‌چت (Wechat) به این شایعات واکنش نشان داد. اتریوم 2 در موعد اعلام شده اجرا خواهد شد.

شبکۀ اتریوم برای بزرگترین ارتقای خود در سال 2022 آماده می‌شود؛ قرار است که مکانیزم این شبکه از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تغییر پیدا کند.

در سایت رسمی اتریوم 2 ذکر شده که این انتقال قریب‌الوقوع به اثبات سهام تا سه ماهۀ دوم سال 2022 انجام خواهد شد. با وجود این شایعاتی در رسانه‌های اجتماعی چین دست‌به‌دست می‌شود، مبنی بر اینکه ممکن است ارتقای اتریوم 2 یک سال دیگر به تأخیر بیفتد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران شبکۀ اتریوم، در وی‌چت که یک پلتفرم رسانۀ اجتماعی محبوب در چین است، برای رفع شایعات و شبهات واکنش نشان داد. در یک گروه پرطرفدار وی‌چت، تصویری از یک مقاله به اشتراک گذاشته شد که به این تأخیر احتمالی یک‌ساله اشاره می‌کرد. بوترین در این گروه پاسخ داد که: من این را نگفته‌ام.

برای راه‌اندازی شبکۀ اتریوم 2 آماده‌سازی‌هایی نیاز بوده است؛ بدین منظور در ماه دسامبر توسعه‌دهندگان این پروژه یک شبکۀ آزمایشی را راه‌اندازی کردند. این شبکه که “Kintsugi” نام دارد در 21 دسامبر راه‌اندازی شد. این آخرین گام مهمی است که پیش از انتقال به اتریوم 2 برداشته شده است.

اتریوم 2 یک پروژۀ وسیع برای مقیاس‌پذیر کردن اتریوم است، تا سرعت این شبکه را به اندازۀ پردازشگرهای پرداخت مانند ویزا (Visa) و مسترکارد (Mastercard) افزایش دهد. گمان‌ها و شایعه‌ها دربارۀ تأخیر در اجرای اتریوم 2 به دلیل تأخیرهایی است که پیش‌تر در اجرای آن پیش آمده است. با وجود این ویتالیک بوترین راه اندازی به موقع اتریوم 2 را تضمین می‌کند. جامعۀ هوادار اتریوم می‌تواند نفس راحتی بکشد!

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× شش = 18