پروژۀ افشای دارایی بیتکوین سیاستمداران آمریکایی - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

پروژۀ افشای دارایی بیتکوین سیاستمداران آمریکایی

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

روز 19 سپتامبر 2021، جیمسون لوپ (Jameson Lopp) توسعه‌دهندۀ نرم افزار و از بنیانگذاران “Casa” خبر از پروژۀ جدیدی به نام “bitcoinpoliticians.org” داد که قرار است دارایی اعضای کنگره را افشا کند و در یک پایگاه داده ثبت کند. او هدف از این کار را شفافیت بیشتر پیرامون مالکیت بیتکوین اعلام کرد.

این روزها مالکیت سیاستمداران بر بیت کوین به یک جریان روز تبدیل شده و این بر خلاف روزهای نخستین بازار رمزارز است که بوروکرات‌ها ایدۀ آن را اساساً نقد می‌کردند. مشخصاً تعداد زیادی از سیاستمداران هنوز از بیتکوین و اقتصاد رمزارز متنفرند، اما بسیاری نیز منافع این فناوری را دریافته‌اند و تعدادی از بوروکرات‌های کشورهای مختلف در دارایی‌های خود رمزارز دارند.

از اعضای کنگره و سایر رهبران فدرال ایالات متحد آمریکا خواسته شده که دارایی خود را برای عموم آشکار کنند و در همین راستا جیمسون لوپ پروژۀ “bitcoinpoliticians.org” را آغاز کرده تا مالکیت بیتکوین را میان بوروکرات‌های آمریکا ثبت کند.

او گفت که بر اساس افشاگری‌های مالی عمومی می‌توانیم بفهمیم که کدامیک از سیاستمداران در این بازی نقش دارند. در وبسایت این پروژه آمده: از آنجا که جستجو در میان اطلاعات افشاشده کار زمانبری است، هدف این پروژه آن است که این داده‌ها را جمع‌آوری کند. لوپ در یک توئیت نوشت که تا کنون 13 درصد از 538 گزارش حاصل از مجلس نمایندگان ایالات متحد، سنای ایالات متحد و U.S. Executive Branch تجزیه و تحلیل شده است. او امیدوار است که جامعۀ صنعت رمزارز نیز در این فرایند کمک کند.

در میان سناتورها و سیاستمدارانی که در فهرست این پروژه قرار دارند، سناتور جمهوری‌خواه سینتیا لومیس 100 الی 250 هزار دلار بیتکوین دارد. در وبسایت این پروژه همچنین ذکر شده که تعدادی از بوروکرات‌های آمریکایی مالک طلا هستند، من‌جمله سناتور جمهوری‌خواه میت رومنی (Mitt Romney) که معادل 250 الی 500 هزار دلار طلا دارد.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

بیست شش − بیست یک =