پیش‌بینی‌ها دربارۀ بیتکوین در 2022 تغییر کرد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

پیش‌بینی‌ها دربارۀ بیتکوین در 2022 تغییر کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کارشناسان ارز دیجیتال پیش‌بینی خود دربارۀ قیمت بیتکوین در سال 2022 را تغییر داده‌اند و دیگر تخمین نمی‌زنند که قیمت آن به 100 هزار دلار برسد.
بیت کوین پس از کاهش 50 درصدی قیمت، در مقایسه با اوج قیمتی که در سال گذشته پیدا کرد، در مسیر اصلاح قرار گرفته است. این کوین در 24 ساعت گذشته نزدیک به 4 درصد افزایش یافته است و به هنگام نگارش این مقاله حدود 37800 دلار بوده و از سطح حمایتی 40 هزار دلار عبور نکرده است. در حال حاضر شاخص ترس و حرص بیتکوین (Fear & Greed Index) 24 هزار دلار است.
با وجود این 40 درصد از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین از قیمت کنونی بیت کوین سود نمی‌کنند. آیا پیش‌بینی 100 هزار دلار محقق خواهد شد؟ به نظر می‌رسد که به زودی این اتفاق نخواهد افتاد. به گزارش “Finder”، متخصصان رمزارز پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال به 76360 دلار خواهد رسید.
به نظر آن‌ها بیت‌کوین در سال جاری به 93717 دلار خواهد رسید و سپس تا پایان سال دوباره تا 76360 دلار افت خواهد کرد. این قیمت در مقایسه با ابتدای سال 2022، 60 درصد بیشتر است.
بنابراین قیمت 100 هزار دلار در پیش‌بینی متخصصان جایی ندارد. با وجود این، بیت‌کوین می‌تواند این سطح قیمت را در سال‌های آینده بشکند. پیش‌بینی این منبع آن است که بیت‌کوین تا پایان سال 2025 به 192800 دلار خواهد رسید و تا پایان 2030 به 406400 دلار نیز می‌رسد.
به نظر می‌رسد که افزایش نرخ بهره به دست فدرال رزرو در این پیش‌بینی‌های محافظه‌کارانه تأثیرگذار بوده است. گاوین اسمیت (Gavin Smith)، مدیرعامل پانکسورا (Panxora Group)، پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین تا پایان سال به 70 هزار دلار برسد و می‌گوید: نیمۀ اول سال 2022 تحت‌تأثیر نگرانی دربارۀ نرخ بهرۀ بالا خواهد بود و این نگرانی به همۀ دارایی‌ها از جمله بیت‌کوین ریسک تحمیل خواهد کرد.
جی‌پی‌مورگان (JP Morgan) نیز به همین ترتیب پیش‌بینی 150 هزار دلاری خود دربارۀ بیت‌کوین را کاهش داده است. اکنون با توجه به نوسانات قیمت این کوین و همچنین میزان سرمایۀ طلا در بازار، جی‌پی‌مورگان پیش‌بینی جدید خود را روی 38 هزار دلار قرار داده است.
به رغم این پیش‌بینی‌ها، ایوا سلامی (Iwa Salami)، دانشیار دانشگاه ایست لندن (University of East London)، تحلیل می‌کند که بازار کریپتو شاهد رشد خرده‌فروشی و گرایش نهادی خواهد بود و رمزارز به طبقه‌ای از دارایی تبدیل خواهد شد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

منبع: ambcrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هفتاد شش ÷ = نوزده