پیشنهاد جک دورسی برای تعریف اصطلاح کارگزار (broker) در لایحۀ مالیات کریپتوی آمریکا - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

پیشنهاد جک دورسی برای تعریف اصطلاح کارگزار (broker) در لایحۀ مالیات کریپتوی آمریکا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جک دورسی دربارۀ معنای اصطلاح «کارگزار» در لایحۀ مالیات کریپتوی آمریکا اظهار نظر کرد. جک دورسی در مجموعه‌ای از توئیت‌ها دیدگاه خود را در این‌باره به اشتراک گذاشت. تعریف دورسی از کارگزار بدین شرح است: جایی که دارایی‌های دیجیتال با ارز فیات مبادله می‌شود.

دورسی به این موضوع اشاره کرد که در این لایحه اجبار منطقی نیست، زیرا برخی شرکت‌ها ممکن است ظرفیت جمع‌آوری کردن اطلاعات را نداشته باشند و این ممکن است آن‌ها وادار کند که کسب و کار خود را به جای دیگری ببرند.

او همچنین گفت اینکه چه کسی باید به عنوان «کارگزار» گزارش شود، هم‌اکنون دچار ابهام است و لازم است که تعریف ساده‌ای از آن ارائه شود. او پیشنهاد داد که کارگزار چنین تعریف شود: «جایی که دارایی‌های دیجیتال با ارز فیات مبادله می‌شود». مدیرعامل توئیتر گفت که راه‌حل او شاید برای سناتورها رضایت‌بخش نباشد، اما درصد قابل‌توجهی از هدف نهایی این لایحه را محقق می‌کند، یعنی حدود 90 درصد.

او گفت: «اگر احساس می‌کنید این کافی نیست، من فکر می‌کنم که حداقل شما را به 90 درصد از هدف پیشنهادتان می‌رساند. در مورد 10 درصد باقیماندۀ پرونده‌های حقوقی، می‌توان با برگزاری جلسات کمیسیون با حضور شاهدان دو سوی این مناظره، یک قانون آگاهانه تدوین کرد».

دورسی تأیید کرد که اقدامات سناتورها پت تومی (Pat Toomey)، سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) و رون وایدن (Ron Wyden) برای تضمین حمایت از ماینرهای بیت‌کوین، سازندگان سخت‌افزار و توسعه‌دهندگان نرم‌‌افزار بوده است.

قانون‌‌گذاران آمریکا یک سیاست کریپتوی جدید پیشنهاد کرده‌اند که انتظار می‌رود ظرف ده سال آینده 28 میلیارد دلار از فعالان کریپتو مالیات بگیرد. با وجود این، این پیشنهاد بدون بررسی‌های دقیق و کامل در خصوص آثار و پیامدهایش به لایحۀ زیرساخت آمریکا افزوده شده که هم‌اکنون در دست بررسی کنگرۀ آمریکاست. چنین اقدامی واکنش‌های زیادی را از سوی جامعۀ حامی کریپتو برانگیخته است، در میان آن‌ها ایلان ماسک و برایان آرمسترانگ هم در این زمینه اظهار نظر کرده‌اند.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشت × = سی دو