پیش‌بینی تازۀ شرکت جی‌پی مورگان دربارۀ قیمت بیت کوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

پیش‌بینی تازۀ شرکت جی‌پی مورگان دربارۀ قیمت بیت کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جی‌پی مورگان (JPMorgan) پیش‌بینی کرده است که بیت کوین می‌تواند تا قبل از پایان یافتن سال جاری به 146 هزار دلار برسد؛ اما در صورت بی‌ثباتی، سقوط ارزش آن به 30 هزار دلار هم محتمل است.
جی‌پی‌مورگان یکی از بانک‌های پیشرو در ایالات متحد آمریکاست. این بانک مجدداً دربارۀ قیمت بیتکوین دست به پیش‌بینی زده و اعلام کرده که قیمت بیتکوین هنوز هم می‌تواند تا پیش از پایان یافتن سال از مرز 100 هزار دلار بگذرد و به 146 هزار دلار برسد؛ این بانک درعین‌حال هشدار داد که ماهیت بی‌ثبات این دارایی می‌تواند موجب سقوط آن به سطح 30 هزار دلار نیز بشود.
تحلیل‌گر این بانک توضیح داد که در صورتی که نوسان قیمت این رمزارز کاهش یابد، قابل پیش‌بینی است که قیمت آن به بالای 100 هزار دلار برسد. آن‌ها تأکید کردند در صورتی که بی‌ثباتی قیمت بیت کوین ادامه یابد، ایدۀ قیمت 100 هزار دلاری یا بالاتر که مورد توافق اکثر افراد است، به چالش کشیده خواهد شد.
به گفتۀ تحلیل‌گر این بانک، بیت کوین تنها زمانی می‌تواند به هدف خود یعنی شکستن 100 هزار دلار دست یابد که کاهش نوساناتش موجب شود که سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز آنقدر احساس راحتی کنند که آن را به پورتفلیوی خود اضافه کنند.
قابل ذکر است که بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان چندین بار پیش‌بینی کرده‌اند که ارزش بیتکوین قبل از پایان سال جاری به 100 هزار دلار می‌رسد و دلیل آن افزایش تورم در ایالات متحد آمریکاست که در 13 سال گذشته به بیشترین حد رسیده است. ترس از این تورم موجب هجوم بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی به سوی بیتکوین شده است؛ زیرا آن‌ها به طور فعال به دنبال ابزاری برای محافظت در برابر موج تورم می‌گردند.
با وجود آنکه انتخاب این سرمایه‌گذاران در گذشته طلا بوده، در بلندمدت ممکن است که بیت کوین ارز جایگزینی برای طلا باشد. با وجود این، بانک جی‌پی مورگان هشدار داد که ماهیت بی‌ثبات بیت کوین ممکن است آن را به سوی قیمت 30 هزار دلاری بکشاند.

منبع: cryptoslate.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

5 × چهار =