چین برای یوان دیجیتال یک صرافیِ “CBDC” راه میندازد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

چین برای یوان دیجیتال یک صرافیِ “CBDC” راه میندازد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزرسانی در اکوسیستم مالی چین باعث شده که مقامات این کشور تلاش دیگری برای افزایش استفاده از یوان دیجیتال (ارز دیجیتال بانک مرکزی) انجام دهند؛ این‌بار با راه اندازی یک بورس دارایی دیجیتال در پکن.
به گزارش بلومبرگ، دستورالعمل‌های صادر شده توسط شورای دولتی، به برنامه‌های پکن برای بررسی ایجاد بورسی برای معامله دارایی‌های دیجیتال در پایتخت اشاره دارد.
درحالی‌که کابینه قصد دارد آزمایش‌های یوان دیجیتال کشور را سرعت بخشد، هنوز هیچ شفافیتی در مورد جزئیات مبادله دارایی دیجیتال وجود ندارد.
همچنین، در بحبوحه مبارزه چین با ارزهای دیجیتال غیرقانونی در این کشور، و همچنین تلاش مقامات برای ارائه جایگزینی برای ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز با یوان دیجیتال متمرکز خود، به نظر می رسد جریانات زیادی در این کشور شکل گرفته است.
همان‌طور که می‌دانیم، یکی از دلایل اصلی چین برای اجرای ممنوعیت رمزنگاری در سراسر کشور «حفاظت از مصرف‌کننده» با توجه به ماهیت غیرقانونی کریپتو بود.
با این حال، در اوایل این ماه، اولین کلاهبرداری “CBDC” (ارز دیجیتال بانک مرکزی) به مقامات کشور ارائه شد و پلیس 11 مظنون را در استان فوجیان به دلیل استفاده غیرقانونی از یوان دیجیتال برای پول‌شویی دستگیر کرد.
مقامات در این رابطه توضیح دادند که ارز دیجیتال بانک مرکزی چین به عنوان یک وسیله برای پول‌شویی، بیشتر توسط یک گروهِ خارج از کشور که در کامبوج بودند استفاده شده است.
مقامات چینی به مردم اطمینان دادند که با بهبود حفاظت از حریم خصوصی و ویژگی‌های ضد جعل یوان دیجیتال، کلاهبرداریِ اتفاق‌افتاده یک حادثه مجزا باقی خواهد ماند.
حال باید دید که در آینده یوان دیجیتال و در بورس تخصصی دارایی‌های دیجیتال چطور عمل خواهد کرد.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنچاه پنج + = شصت یک