کاربران آسیب‌دیده از بایننس به‌دنبال پس‌گرفتن پول‌شان هستند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کاربران آسیب‌دیده از بایننس به‌دنبال پس‌گرفتن پول‌شان هستند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گروهی از مشتریان صرافی بایننس در پی بازپرداخت وجوه خود پس از مسدودشدن سیستم‌عامل صرافی در ماه مه هستند. این کاربران از موقعیت‌های اهرمی برخوردار بوده و قادر به کاهش یا بستن آن‌ها نبوده‌اند.

در تاریخ 19 مه، برنامه بایننس بیش از یک‌ساعت خراب شد و مشتریان قادر به مدیریت وجوه خود در آن نبودند. این کاربران اکنون در حال پیگیری قانونی علیه این صرافی در فرانسه و ایتالیا هستند.

این مورد به خصوص برای «آناند سینگال» (Anand Singhal)، رمزگذار آزاد باعث مشکل شد. او که با بیش از 50 هزار دلار وارد یک موقعیت اهرمی شده بود، شروع به بررسی قیمت‌ها کرد و متوجه سقوط ورودی شد، سعی کرد از موقعیت خود خارج شود.

اما به دلیل افت شدید قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه در آن‌زمان، سیستم‌عامل بایننس نتوانست از پس بار معامله برآید. صدها هزار تریدر دیگر نیز در همان لحظه سعی داشتند همان‌کار را انجام دهند؛ یعنی خروج از بازار. اما سیستم‌عامل خراب شد و معامله‌گران بیش از یک ساعت قادر به اداره موقعیت‌های خود نبودند.

درنتیجه سینگال و دیگر بازرگانان پول خود را از دست دادند. اکنون آن‌ها در حال مبارزه با این صرافی هستند. بر اساس گزارش وال‌استریت ژورنال، حداقل 700 کاربر در جستجوی راه‌های قانونی برای بازیابی وجوه خود از بایننس در فرانسه هستند. در ایتالیا نیز کاربران بیشتری در مورد همین مسئله از بایننس در حال پیگیری‌اند.

با این‌حال، این خرابی‌ها چیز جدیدی در دنیای مبادله ارزهای رمزپایه نیست. حتی صرافی کوین بیس، یکی از بزرگ‌ترین و منظم‌ترین صرافی‌های ارزهای رمزنگاری‌شده، با موارد مشابهی دست‌وپنجه نرم کرده است. صرافی رابین‌هود نیز در مشکلات قطع برق مشکلاتی داشته و 70 میلیون دلار توسط سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) جریمه شده است. اما به این‌دلیل که بایننس یک صرافی «بدون مقر» است، جبران ضرر و زیان برای این کاربران دشوار است.

بایننس در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که برای دادنِ غرامت با اکثر کاربران آسیب‌دیده تماس گرفته است. در هر صورت، کاربران ناراضی که هنوز به دنبال بازپرداخت هستند، باید مطابق با شرایط خدمات این صرافی، شکایت خود را به مرکز داوری بین‌المللی هنگ‌کنگ ارائه دهند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که در مدت اخیر بایننس با افزایش نظارت از سوی دولت‌های جهان روبروست. هفته گذشته چندین موسسه مانع پرداخت ارز برای معامله در بایننس در انگلیس و اروپا شدند. بایننس همچنین در ماه گذشته اخطارهایی از تنظیم‌کنندگان اوراق بهادار در انگلیس، ژاپن، جزایر کیمن و تایلند دریافت کرد.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

نه ÷ سه =