کاردانو در انتظار هاردفورک جدید خود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کاردانو در انتظار هاردفورک جدید خود

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

خبر: کاردانو در انتظار هاردفورک جدید خود

منتقدان از سرعت کند رشد اکوسیستم DeFi کاردانو انتقاد کرده بود. طبق گفته DefiLlama، ارزش کل قفل شده کاردانو در حال‌حاضر ۲۹۸/۲۷ میلیون دلار است. بدون گنجاندن رمزارزهای بومی استیک شده در این ارزیابی، TVL کاردانو حدود ۲۱۹/۴۲ میلیون دلار است. کاردانو پس از راه‌اندازی پروژه‌های Sundaeswap و Minswap که کمک زیادی به TVL آن کرد، از ژانویه (دی ۱۴۰۰) شاهد رشد ثابت TVL خود بوده‌است.

کل TVL کاردانو از ابتدای سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۵۰.۰۰۰ درصد رشد داشته است. علیرغم این رشد، کاردانو با دیگر رقبای خود مانند ترا، اولانچ و سولانا فاصله زیادی دارد. بر اساس رتبه‌بندی “DefiLlama” از پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز، کاردانو درحال‌حاضر در رتبه ۲۸ قرار دارد.

همانطورکه قبلا توسط U.Today پوشش داده‌شد، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، تاخیر ظاهری در رشد را توضیح داده‌است. به گفته او، بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) منتظر هستند تا هارد فورک Vasil از Pipelining بهره‌مند شود.

هاردفورک Pipelining یک راه‌حل مقیاس‌بندی است که روند توزیع بلوک‌ها را تسریع می‌کند، بنابراین “زمان مرده” بین آنها را به شدت کاهش می‌دهد. این ویژگی امکان اجرای تغییرات تهاجمی تر مانند اسکریپت‌های مرجع را فراهم می‌کند که می‌تواند به‌طور چشم‌گیری بلاک‌چین را در سراسر جهان گسترش دهد.

درحال‌حاضر، ۱۰ برنامه غیرمتمرکز وجود دارد که در مقدار دارایی‌های کل قفل شده در کاردانو نقش دارند. “MuesliSwap” اولین صرافی غیرمتمرکز بود که دراواخر دسامبر (اوایل دی ۱۴۰۰) در شبکه اصلی راه‌اندازی شد. Sundaeswap در ژانویه (دی ۱۴۰۰) راه اندازی شد، درحالی‌که MinSwap اولین تراکنش خود را در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰) انجام داد.

در بروزرسانی‌های اخیر IOHK، نزدیک به ۹۰۰ پروژه درحال‌حاضر در کاردانو درحال ساخت است که DEXها تقریباً ۴٪ آنها را تشکیل می‌دهند.

منبع: u.today

لینک کوتاه: https://blog.didex.ir/?p=8042

// پایان خبر: کاردانو در انتظار هاردفورک جدید خود //

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

18 ÷ دو =