کاردانو یک قدم دیگر به پیش: استیبل کوین کاردانو در راه - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کاردانو یک قدم دیگر به پیش: استیبل کوین کاردانو در راه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بلاک چین کاردانو (ADA) پس از ادغام موفق قراردادهای هوشمند از طریق هاردفورک آلونزو، حالا در جریان اجلاس کاردانو در سال 2021، اعلام کرد که شرکتِ “COTI” به‌عنوانِ ناشر رسمی استیبل کوین در بلاکچین کاردانو، استیبل کوین‌هایِ “Djed” را منتشر می‌کند.

هاسکینسون معتقد است که نوع جدید استیبل کوین‌های Djed می‌تواند بازی استیبل‌کوین را تغییر دهد، به ویژه در زمانی‌که تقاضا برای این کوین‌ها در اوج است و نظارت قانونی هم در بالاترین حد خود قرار دارد.

چارلز هاسکینسون، موسس کاردانو، در این‌باره گفت: «استیبل کوین Djed می‌تواند تغییری در فضای رمزنگاری ایجاد کند و در زمانی که صنعت رمزنگاری در حال رشدی نجومی است، برای مخاطبان کاملاً جدید جذاب باشد. این کار، تعهد ما به تأیید رسمی را نشان می‌دهد و یک روش قوی برای مبارزه با نوسانات قیمت بازارهای رمزنگاری است. شرکتِ COTI شریک دیرینه اکوسیستم کاردانو بوده است و بودنِ آن‌ها در این پروژه جدید بسیار عالی است.»

استیبلکوینِ Djed چیست؟

استیبلکوین‌‎های Djed از زیرساخت و پروتکل پایه “DAG” استفاده می‌کنند که خصوصی، مقرون‌به صرفه، مقیاس‌پذیر، فراگیر، سریع و بهینه از نظر مالی است.

این پروتکل از قراردادهای هوشمند برای حفظ کف قیمت ثابت با ذخیره پایدار استفاده می‌کند. این امر به معامله‌گران اجازه می‌دهد که استیبل کوین ها را ضرب کرده و بسوزانند تا نقطه قیمتی ثابت را برای توکن حفظ کنند و از هزینه تراکنش برای انجام عملیات شبکه استفاده می‌کند.

مدیر عامل گروه COTI معتقد است که استفاده از پروتکل DAG می‌تواند برای رسیدن به یک استیبل کوین جدید برای کاردانو کمک‌کننده باشد.

او در این‌باره توضیح داد: «اکوسیستم استیبل‌کوین طی چند سال گذشته به بلوغ فوق‌العاده‌ای رسیده است. شرکت‌کنندگان در بلاکچین از استیبلکوین برای انجام معاملات روزمره استفاده می‌کنند؛ چراکه این کوین‌ها اجازه می‌دهند ارزش پولی بدون در نظر گرفتن مکان فرستنده و گیرنده به صورت یکپارچه مبادله شود. من معتقدم که افزودن استیبل کوین مبتنی‌ بر “Djed” به بلاک چین کاردانو، نحوه تسویه معاملات بر روی این پلتفرم را به میزان قابل توجهی بهبود خواهد بخشید.»

در حال حاضر آدا (ADA) قیمت خود را بالاتر از 2.20 دلار حفظ کرده و به نظر می‌رسد با بهبود بازار ارزهای دیجیتال پس از ممنوعیت رمزنگاری “FUD” چین، مانع  2.30 دلار را هم بشکند.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ دو = شش