کاهش 28 درصدی سختی استخراج بیت کوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کاهش 28 درصدی سختی استخراج بیت کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کاهش 28 درصدی سختی استخراج بیت کوین ، پس از ممنوعیت‌های دولت چین در برابر مزارع استخراج آن، اتفاق افتاد. این احتمالاً خبر خوبی برای ماینرهای خارج از چین باشد. به نظر می‌رسد که این نرخ به زودی به وضع سابق بازنگردد، اما بعید است کمتر از این میزان شود.

سختی استخراج یعنی اندازۀ نیروی محاسباتی مورد نیاز برای تأیید اعتبار تراکنش‌های بیت کوین، بنابراین یعنی میزان دشواری به دست آوردن بیت کوین جدید. شبکۀ بیت کوین هر دوهفته یک بار سختی شبکه را تنظیم می‌کند تا رقابت میان ماینرها را منعکس کند. در استخراج، سختی کمتر به معنای رقابت کمتر است.

ممنوعیت چین بر سر راه استخراج بیت کوین موجب کاهش 65 درصدی هش ریت این شبکه شد. پیش از آنکه دولت چین مانع فعالیت ماینرها شود، هش ریت بیت کوین در 15 آوریل 198 EH/s بود. پس از ممنوعیت این نرخ به 89 EH/s رسید و کاهش 28 درصدی سختی استخراج بیت کوین رو مشاهده کرد.

هم‌اکنون ماینرهای چینی در حال مهاجرت دسته‌جمعی یا فروش ماشین‌های استخراج خود به شرکت‌های استخراج خارجی هستند. تا زمانی که ماینرهای بیتکوین چینی جایی مستقر شوند، ماینرهای غیرچینی از این کاهش سختی در شبکه سود خواهند برد، زیرا استخراج بیتکوین ارزان‌تر و راحت‌تر شده است.

اقدام دولت چین موجب نصف شدن قیمت بیت کوین از 64 هزار دلار به 33 هزار دلار شد. کاهش هش‌ریت همچنین به این معناست که کامپیوترهای زیادی از شبکۀ بیت کوین حمایت نمی‌کنند و این موجب کاهش امنیت شبکه نیز می‌شود.

تحلیل‌ها نشان می‌دهد که این ممنوعیت از سوی دولت چین برای بیتکوین فایدۀ بلندمدت دارد، زیرا شبکه دیگر کمتر به دولت چین وابسته است. هرچند گفته می‌شود که سختی و هش ریت شبکه دوباره افزایش خواهد یافت؛ زیرا ماینرهای چینی قصد دارند که به وضعیت عادی بازگردند. اما دشوار بتوان گفت که این ماینرها چه زمانی و کجا تجهیزات خود را راه‌اندازی خواهند کرد. زیرا مقیاس زیرساخت‌های چینی برای استخراج بیتکوین در هرجایی وجود ندارد.

منبع: decrypt.co

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× پنج = سی