کره جنوبی فناوری متاورس را به زندگی مردم می‌آورد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کره جنوبی فناوری متاورس را به زندگی مردم می‌آورد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به‌نظر می‌رسد کره جنوبی زودتر از دیگر کشورها از متاورس (Metaverse) استفاده خواهد کرد؛ چرا‌که صنایع و خدمات عمومی شروع به پخش آواتارها و برنامه‌های کاربردی مجازی در سراسر کشور کرده‌اند.
در مدت اخیر و پس از اوج‌گیری موج متاورس، مردم کره جنوبی و تعدادی از شرکت‌های بزرگ در این کشور ادغام متاورس در زندگی روزمره و پذیرش آن‌را شروع و عملی کردند.
دو خرده‌فروش بزرگ این کشور اخیراً عناصر متاورس و هوش مصنوعی را به خریداران معرفی کرده‌اند تا از این طريق تجربه خرید این فناوری را گسترش دهند.
شرکت “GS Shop” در 16 نوامبر خرید خانگی از طریق متاورس را با نمایش عملکرد داخلی یک مرکز تولید مواد غذایی معرفی کرد. هدف از این کار اطمینان دادن به مشتریان درباره کیفیت تسهیلات و غذاهایی بود که برای فروش گذاشته شده بود.
جی.اس.شاپ همچنین اسکن تسهیلات فیزیکی را به نمایش‌های سه بعدی تبدیل کرد. به این ترتیب، مشتریانی که دستگاه‌های واقعیت افزوده (AR) مثل دستکش‌های لمسی پیش‌نمایش متا را در این هفته داشتند، می‌توانستند در دنیای مجازی از این مرکز بازدید و شرایط تولید غذا را در آن ببینند.
جیسون یه (Jason Ye)، یکی از بنیان‌گذاران شتاب‌دهنده اکوسیستم چند زنجیره‌ای “DeSpread”، متوجه شده که پذیرش متاورس توسط شرکت‌های کره‌ای منفجر شده است.
او به کوین تلگراف گفت: «به نظر می‌رسد که این روزها همه شرکت‌ها در متاورس و “Play to Earn” هستند.»
او در ادامه تاکید کرد: «کره IPهای بزرگ زیادی دارد. اگر بتوان IP ها را با محتوای خوب ترکیب کرد، می‌توان شکلی از یک کسب‌و‌کار عالی ساخت. محتوای جذاب مبنای ورود به متاورس است.»
آواتارهای متاورس و هوش مصنوعی در چندین صنعت از جمله خرده فروشی، امور مالی و حتی خدمات عمومی ظاهر می‌شوند.
استقرار واقعیت مجازی به بخش عمومی نیز گسترش یافته است. دولت شهر سئول در 6 نوامبر اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2023 پلتفرم متاورس خود را بسازد.
همچنین ارتش کره جنوبی در 10 نوامبر اعلام کرد که تا دهه 2030، برنامه‌های متاورس را برای برنامه‌های آموزشی سربازان اجرا خواهد کرد.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

بیست یک + = بیست شش