کشف 12 صرافی رمز‌ارز غیر‌قانونی در مکزیک - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کشف 12 صرافی رمز‌ارز غیر‌قانونی در مکزیک

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مقامات مکزیک 12 پلتفرم ارزهای رمزنگاری‌شدۀ ثبت‌نشده را کشف کردند که ممکن است با کارتل مواد مخدر “Jalisco” در ارتباط باشند.

واحد اطلاعات مالی مکزیک (FIU) اطلاعاتی را در خصوص 12 پلتفرم تریدینگ کریپتوکارنسی فاقد مجوز به دست آورده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که این صرافی‌ها به کارتل مواد مخدر “Jalisco Nueva Generación” مرتبط هستند.

در جلسه‌ای که اخیرا برگزار شده، نیتو کاستیلو (Nieto Castillo)، رئیس “FIU” تضمین کرده که مقامات همۀ تلاش خودشان را برای حل این مسئله خواهند کرد.

کاستیلو این شبهه را مطرح کرد که این صرافی‌ها ممکن است به گروه‌های تبهکار متصل باشند و از دارایی‌های دیجیتال در فعالیت‌های پولشویی استفاده می‌کنند. همچنین او این احتمال را رد نمی‌کند که این صرافی‌ها با کارتل مواد مخدر “Jalisco” در ارتباط باشند، زیرا همۀ آن‌ها در ناحیۀ این کارتل مستقر شده‌اند.

«موضوع اصلی تحلیل رابطۀ کریپتوکارنسی‌ها با گروه‌های تبهکار است. این واقعیت توجه مرا جلب کرده که بسیاری از این پلتفرم‌های کریپتوکارنسی در شهرهای استان “Jalisco” استقرار یافته‌‌اند».

طبق قوانین مکزیک، هریک از این 12 پلتفرم تریدینگ غیرقانونی با جریمۀ 15 هزار دلاری مواجه خواهند شد.

تا‌کنون واحد اطلاعات مالی مکزیک حداقل سه مورد کیفری را شناسایی کرده که از دارایی‌های دیجیتال برای مقاصد خود استفاده می‌کردند. یکی از آن‌ها شهروندان نیجریه‌ای در مکزیکوسیتی بودند که کریپتوکارنسی‌ها را از حساب قربانیان خود در مکزیک خارج می‌کردند و به کشور خود می‌فرستادند.

این نخستین باری نیست که رابطه‌ای میان ارزهای رمزنگاری‌شده و کارتل‌های مواد مخدر کشف می‌شود. سال گذشته نیز کریپتوپوتیتو (cryptopotato) گزارش داد که پلیس اسپانیا یک فرد هلندی کلمبیایی تبار را دستگیر کرد که به واسطۀ دارایی‌های دیجیتال دست به پولشویی به ارزش 6 میلیون یورو زده بود. این اقدام مرتبط با کارتل کالی (Cali) بود.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

نه × = پنچاه چهار