کشورهای آسیایی در صدر آمار پذیرش کریپتوکارنسی - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کشورهای آسیایی در صدر آمار پذیرش کریپتوکارنسی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نظرسنجی سایت تحلیلی “Finder” در میان 42 هزار نفر در 27 کشور نشان داده که 5 کشوری که شهروندان‌شان بیشترین گرایش را به داشتن رمزارز دارند، همگی در آسیا هستند. این کشورها به ترتیب ویتنام، اندونزی، هندوستان، مالزی و فیلیپین هستند.

نظرسنجی “Finder” نشان داده که ویتنام در میان همۀ کشورها بالاترین جایگاه را دارد و 41 درصد از شهروندان ویتنامی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، گفته‌اند که بیتکوین یا یکی از کریپتوها را دارند.

اندونزی و هندوستان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را دارند و 30 درصد از پاسخ‌دهندگانشان تأیید کرده‌اند که مالک کریپتو هستند. مالزی و فیلیپین در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

سایر نتایج بدین شرح است: ایالات متحد آمریکا و بریتانیا به ترتیب ارقام 9 و 8 درصد را به خود اختصاص داده‌اند. استرالیا و نیوزیلند 13 درصد را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین در میان کشورهای آمریکای جنوبی، برزیل با 22 درصد پیشتاز است. در کشورهای آفریقایی تنها از شهروندان آفریقای جنوبی نظرسنجی شده که رقم 15 درصد را نشان داده‌اند.

نظرسنجی “Finder ” همچنین نشان می‌دهد که بیتکوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال در میان پاسخ‌دهندگان است.

طبق این گزارش، شکاف جنسیتی دستمزد نشان می‌دهد که زنان در مقابل 1 دلار مردان همتای خود 0.82 دلار دریافت می‌کنند، و در پذیرش کریپتو نیز چنین نسبت مشابهی میان زنان و مردان وجود دارد. چنان که در سراسر جهان، زنان مالک کریپتو 71 درصد از مردان مالک کریپتو هستند.

طبق این نظرسنجی، 19 درصد از مردم جهان کریپتو را پذیرفته‌اند. 22 درصد از مردان دست‌کم یک نوع کوین دارند، این رقم در میان زنان تنها 15 درصد است.

” Finder ” همچنین دربارۀ صرافی‌ها نیز نظرسنجی کرده و نتایج نشان می‌دهد که بایننس صرافی شماره یک جهان است. “KuCoin”، رابین‌هود، کوین بیس و اف‌تی‌ایکس و جمینی نیز به عنوان پلتفرم‌های برتر رمزارز رده بندی شده‌اند.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهل هشت + = 56