کلینتون دربارۀ رمزارزها با ترامپ هم‌عقیده است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کلینتون دربارۀ رمزارزها با ترامپ هم‌عقیده است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

هیلاری کلینتون می‌گوید که دارایی‌های دیجیتال چالش دنیای امروز هستند و می‌توانند به کشورها صدمه بزند. این سیاستمدار آمریکایی و کاندیدای دموکرات سابق انتخابات آمریکا گفت که رمزارزها بر اقتصاد جهان تأثیر منفی دارند.
به نظر می‌رسد که هیلاری کلینتون به دارایی‌های دیجیتال علاقه‌مند نیست. در گفت‌وگویی که وی اخیراً با بلومبرگ داشته گفته که جهان در حال روبه‌رو شدن با چالش‌های جدیدی است: اطلاعات نادرست، هوش مصنوعی و رمزارزها.
به نظر او، دارایی‌های دیجیتال به دلیل ماهیت جالب و تاحدی عجیب‌وغریب‌شان توجه عموم را به خود جلب کرده‌اند؛ با وجود این، تهدیدی برای دلار آمریکا محسوب می‌شوند. کلینتون حتی از این فراتر رفت و گفت پذیرش رمزارزها می‌تواند کل کشورها را با بی‌ثباتی مواجه کند.
او گفت: یکی دیگر از حوزه‌هایی که امیدوارم دولت‌ها توجه بیشتری به آن داشته باشند، ظهور رمزارزهاست. زیرا با وجود آنکه به نظر بسیار جالب و عجیب است که کوین‌های جدیدی را برای خریدوفروش استخراج کنی، این کوین‌ها پتانسیل ضعیف کردن ارزها را دارند.
لازم به ذکر است که هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016، رقیب دونالد ترامپ بود و با وجود پیش‌بینی‌هایی که برای برنده شدن وی می‌شد، او در این انتخابات موفق نشد و ترامپ به عنوان 45امین رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شد. جالب آنکه دیدگاه ترامپ دربارۀ رمزارزها نیز شبیه به هیلاری کلینتون است.
در ماه ژوئن امسال، ترامپ بیت کوین را یک کلاهبرداری خواند. او گفته بود که علاقه‌ای به بیتکوین ندارد، زیرا رقیب دلار است و او دوست دارد که دلار واحد پول جهان باشد. چندماه بعد او دوباره موضع منفی خود را با شدت بیشتری بیان کرد و گفت که سرمایه‌گذاری در رمزارز فاجعه‌‌ای است که در حال رخ دادن است. به نظر او بیت‌کوین می‌تواند به دلار آمریکا لطمه بزند و به همین دلیل از ناظران آمریکا خواست که آن را تحت مقررات درآورند.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ یک = پنج