کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از کوین بیس شکایت می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از کوین بیس شکایت می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بریان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، راجع‌به رویکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) دربارۀ خدمات وام دیفای در این صرافی سخن گفت و در توئیتر نوشت “SEC” اعلام کرده که قصد دارد از این صرافی شکایت کند.

آرمسترانگ در ادامه نوشته: «ما نمی‌دانیم چرا». مدیر حقوقی کوین بیس، پل گروال (Paul Grewal)، دربارۀ این موضوع توضیح بیشتری داد. او گفت که “SEC” به این صرافی هشداری موسوم به “Wells notice” داده است که روش رسمی یک قانونگذار است، برای آنکه به یک شرکت اعلام کند که قرار است از این شرکت در دادگاه شکایت شود.

آرمسترانگ گفت که میلیون نفر دارایی‌های کریپتو را برای سال‌ها وام می‌دهند تا سود کسب کنند. او افزود که کوین بیس، که درآمدش در سه‌ماهۀ دوم سال 2 میلیارد دلار است، با “SEC” تماس گرفت تا این کمیسیون را در جریان برنامۀ وام کوین بیس قرار دهد.

این نهاد قانون‌گذار اخیراً نظارت خود را بر دیفای (DeFi) افزایش داده است و وام دادن و کسب سود را همچون اوراق بهادار در نظر می‌گیرد. مدیر کوین‌بیس در این باره گفت: آن‌ها به ما پاسخ‌ دادند که مشخصۀ این وام اوراق بهادار است. عجیب است. چگونه وام دادن اوراق بهادار است؟ ما از “SEC” می‌خواهیم که به ما کمک کند که این موضوع را بفهمیم.

او افزود که این صرافی با تقاضاها و الزامات بی‌پایان “SEC” خود را سازگار کرده است. اما آن‌ها نمی‌گویند که چرا وام دادن را اوراق بهادار تلقی می‌کنند.

آرمسترانگ گفت که کوین بیس تمایل دارد که با قوانین و قانون‌گذاران هماهنگ باشد، اما “SEC”شفافیت ندارد و در پشت درهای بسته به تاکتیک‌های ارعاب متوسل می‌شود.

او افزود که تعداد زیادی از شرکت‌های رمزارزِ دیگر محصولات مشابهی را عرضه می‌کند که در میانشان کوین بیس متفاوت تلقی شده است. او ابزار امیدواری کرد که “SEC” شفافیتی درخور صنعت رمزارز ارائه کند، بدون آنکه به مصرف‌کنندگان و شرکت‌های دخیل در این حوزه آسیب بزند.

کوین بیس اعلام کرد که به دلیل این اقدام “SEC”، این صرافی هیچ گونه برنامۀ وامی را حداقل تا ماه اکتبر فعال نخواهد کرد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

20 ÷ دو =